Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Буславець: За 5-10 років Україна буде закривати АЕС

2 хв на прочитання18 Травня 2020, 11:53 1153
Поділитись:

За 5-10 років Україна буде виводити з експлуатації енергоблоки атомних станцій, однак навіть на це немає коштів. Про це в ефірі одного з телешоу заявила в.о. міністра енергетики і захисту довкілля України Ольга Буславець.

«Ціна в тарифі Енергоатому не охоплює реальне покриття витрат на виведення атомних блоків з експлуатації. Це дуже дорогий захід. В Україні відраховуються деякі кошти, але вони такі малі, що фонд, кошти з якого будуть спрямовуватися на ці заходи, на сьогодні складає 5 млрд гривень, або майже 200 млн доларів. Уже через 5-10 років ми будемо вимушені поступово виводити з експлуатації атомні блоки. Тому я хочу наголосити, якщо нам перерахувати по всіх 15 блоках – нам потрібно 200 млрд грн. Ми маємо тільки 5 млрд, де взяти ще 195 млрд?» - повідомляє чиновниця.

І взагалі, за її словами, українська атомна енергетика є надзвичайно збитковою.

«Енергоатом 85% електроенергії продає за ціною 57 копійок за кВт-год. Цей тариф не покриває навіть паливної складової, я не кажу навіть про операційні витрати, ремонти, зарплати тощо. Тобто ті 15%, які залишаються у Енергоатому, повинні продавати на ринку на добу наперед, і заробити кошти для того, щоб покрити свої затрати», - розповіла Буславець.

Нагадаємо, нещодавно у Мінекоенерго прийняли рішення щодо тимчасового закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система «балансується» під олігарха Рината Ахметова та його вугільної генерації. І Прем'єр Шмигаль, і в.о. міністра Буславець працювали раніше в енергохолдингу Ахметова ДТЕК.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.