Субота, 31 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Британці виявили ген, який викликає пошкодження судин у діабетиків

Цей ген дуже часто зустрічається у людей із серцево-судинними захворюваннями, спричиненими діабетом.  

1 хв на прочитання17 Вересня 2020, 09:32
pixabay pixabay
Поділитись:

Команда вчених з університету Квінс, у Белфасті,  виявила ген, який збільшує ризик пошкодження судин у людей з діабетом. Видалення (пригнічення) цього гена може допомогти хворим на цукровий діабет жити довше та здоровіше. 

Трирічне дослідження,  витрати на яке склали 264 тисячі фунтів стерлінгів, виявило, що клітини судин не працюють, оскільки існує високий рівень білкового гена, який називається QKI-7. Як інформує Британський фонд  серця, професор Андріана Маргаріті з Белфаста та її команда виявили, що рівень цього гена дуже високий у людей із серцево-судинними захворюваннями, спричиненими діабетом.  

"Ми дізналися, що ген білка QKI-7 є ключовим фактором порушення роботи клітин кровоносних судин, що, в свою чергу, спричиняє серцево-судинні ускладнення у людей з діабетом", - ідеться у результатах дослідження, участь у якому взяли  приблизно 74 тисячі людей у ​​Північній Ірландії. 

Ідентифікація цього гена може зупинити пошкодження судин, що спричиняє серцево-судинні захворювання та ампутації. Команда  виявила, що видалення білкового гена QKI-7 у діабетичних мишей спричинило  відновлення функції судин.

Виявивши ген, який спричиняє збої в роботі судин, наступним кроком буде розробка препарату, спрямованого на QKI-7 та припинення розвитку пошкоджень серця та кровообігу, спричинених діабетом.

 Нагадаємо, теплий клімат здатний покращити стан кісток – робити їх міцнішими, а також покращувати щільність кісткової тканини.  

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.