Брудне повітря, мертва вода, спустошені поля: як шкодять екології хутрові ферми

1 хв на прочитання16 Жовтня 2020, 17:15
Фото: Українська правда

Виробництво хутра має великий екологічний слід

Хутрові ферми - це не тільки фабрики з вбивства тварин, але й підприємства, які значно шкодять екології. Про вплив їх діяльності на природи розповіли екоактивісти ГО “Відкриті клітки”

Хутрові ферми входять до п’ятірки виробництв, що найбільше забруднюють ґрунти важкими металами. Вони потрапляють в землю із гноєм, послідом та сечею з ферм. Це означає, що вже за кілька місяців земля навколо хутроферми на довгі роки стане непридатною для сільського господарства.

Шкодять шкуродерні й атмосферному повітрю. Виробництво одного кілограму хутра норки призводить до викидів 110 кілограмів вуглекислого газу. Для порівняння: машина викидає стільки за 1250 кілометрів їзди. Також під час спалювання трупів тварин виділяються такі шкідливі речовини, як чадний газ, оксиди азоту, діоксин сірки, хлоридна кислота, леткі органічні речовини, діоксини, зважені частинки та важкі метали.

Більше того, відходи із хутрових ферм потрапляють у водойми й ґрунтові води. Вони містять високу концентрацію азоту й фосфору. Це призводить до цвітіння водойм.

Як ми писали для своїх читачів раніше, власники хутрових ферм із європейських країн, які відмовилися від шкуродерень, можуть перенести своє виробництво в Україну.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: