Догори
Дати відгук

Борщовий набір подешевшав

1 хв на прочитання12 Серпня 2020, 12:53
Image by Igor Lukin from Pixabay Image by Igor Lukin from Pixabay
Поділитись:

У Державній службі статистики заявили, що в Україні наразі борщовий набір дешевший, ніж минулого року і ціна може впасти ще нижче. Про це розповіли в ефірі Сніданку з 1+1.

Зазначається, що попри те що більшість продуктів в червні здорожчали, овочі борщового набору навпаки почали дешевшати. А вже в липні ціни впали на 15% і нині середня вартість моркви склала 8 гривень, а кілограм картоплі можна купити за 5 гривень.

Причиною такої тенденції експерти називають хороший врожай, який сформував надлишок пропозиції. Бо ж торік українські аграрії не задовольнили до кінця попит українського ринку в овочах борщового набору. Їх доводилося імпортувати. Саме тому ціни були вищими.

Як повідомляють аналітики East-Fruit, зростання пропозиції спровокувало здешевлення моркви на українському ринку. Минулий тиждень на ринку моркви в Україні завершився встановленням цінового діапазону 6-9 грн/кг, але вже від початку поточного цей діапазон знизився до 5-7 грн/кг, в залежності від якості і обсягу партії продукції. При цьому попит на моркву зберігається стабільно високим, а зменшення раніше встановлених цін виробники використовують як інструмент збільшення обсягів партій при продажу наявної продукції.

Однак, як ми писали, українцям, все ж таки, слід готуватися до "злету" ціни на картоплю.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.