Борги за газ і тепло реструктуризують. Але з кого їх стягуватимуть — не зовсім зрозуміло

2 хв на прочитання15 Липня 2021, 16:35

Рада ухвалила законопроєкт у цілому, але експертів бентежать деталі.

Прийнятий закон  № 3508-д «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» стосується всієї системи теплокомуненерго, постачальників води та газу. Він пропонує механізм реструктуризації боргів, що виникли на рахунках теплокомуненерго, газзбутів та облгазів. Наразі суми перевищують 100 млрд грн.

«Масштаб проблеми досяг критичної точки, коли було оголошено пандемію. Заборгованість українців перед підприємствами теплокомуненерго — зросла до 30 мільярдів гривень, а підприємства теплокомуненерго заборгували «Нафтогазу» майже 50 мільярдів. Окрім того, набігло не менше 8 мільярдів штрафних санкцій», — написав у соцмережах народний депутат Юрій Камельчук.

Депутат вважає закон рятівним колом для місцевих громад, які просто не мають коштів розрахуватися за спожиті послуги.

Однак багато експертів піддали прийняття законопроєкту № 3508-д нищівній критиці. Колишній заступник начальника департаменту енергоефективності «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк вважає, що треба не давати компенсацію, а розслідувати незаконні дії облгазів.

«Схематоз щодо «температурних» коефіцієнтів один в один повторює схематоз щодо норм споживання:

Тепер облгази/газзбути хочуть щоб ці незаконно нараховані обсяги оплатили із держбюджету всі платники податку»,написав у соцмережах Олексій Хабатюк.

Він нагадує, що справу «температурних» коефіцієнтів розглядає Верховний Суд, тому законодавча гілка влади (Верховна Рада) фактично хоче собою підмінити судову.

Напередодні голосування за законопроєкт Велика Палата Верховного Суду мала повернутися до розгляду справи «температурних коефіцієнтів», яка вже рік не розглядається по суті. Однак справу було знято з розгляду.

Також ми розповідали про автоматичне списання боргів: кому це загрожує та як запобігати списанню коштів зі свого рахунку.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: