Бізнес пропонує податкові зміни для учасників енергоринку України
Встановлені тарифи на передачу електроенергії протягом останніх років не покривають витрат на розрахунки з виробниками ВДЕ.

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася з пропозиціями щодо внесення змін до системи оподаткування учасників ринку електричної енергії в Україні. Метою цих змін є уникнення додаткового фінансового навантаження на підприємства енергетичної галузі та врегулювання існуючого значного фінансового дисбалансу, повідомляє пресслужба ЄБА.
На ринку електроенергії зберігається складна ситуація з розрахунками та накопичуються значні борги, зокрема перед виробниками електроенергії з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Встановлені тарифи на передачу електроенергії протягом останніх років не покривають витрат на розрахунки з виробниками ВДЕ, що призводить до накопичення заборгованості.
Щоб запобігти подальшому погіршенню фінансового стану підприємств енергетичної галузі, експерти ЄБА пропонують такі зміни в оподаткуванні:
- Продовжити дію касового методу для нарахування ПДВ до 1 січня 2028 року. Чинне законодавство передбачає можливість застосування цього методу до 1 січня 2026 року. Проте, в Асоціації наголошують, що підстави для прийняття цієї норми залишаються актуальними, оскільки заборгованість у секторі ВДЕ є критичною перешкодою для своєчасної сплати ПДВ. Виробники електроенергії не отримують кошти вчасно, що унеможливлює сплату ПДВ без фактичного надходження платежів.
- Запровадити касовий метод для нарахування податку на прибуток виробників ВДЕ до 1 січня 2028 року. Цей захід пропонується для вирішення питання погашення заборгованості минулих років перед виробниками "зеленої" енергії.
Європейська Бізнес Асоціація звернулася з відповідними пропозиціями до Верховної Ради України, висловивши сподівання, що ці зміни допоможуть стабілізувати фінансову ситуацію на ринку електроенергії та підтримати розвиток сектору відновлюваної енергетики. В Асоціації вважають, що збереження касового методу для ПДВ та запровадження його для податку на прибуток дасть змогу уникнути додаткового фінансового навантаження на енергетичні компанії та сприятиме своєчасним розрахункам з виробниками ВДЕ.
Більше новин читайте на GreenPost.







