Німецькі науковці опублікували дослідження про те, які демографічні виклики чекають на Німеччину через 20 років. На ситуацію в країні дуже вплинули і події в Україні, розповідає Deutsche Welle.
Якщо попередня велика хвиля мігрантів із Сирії складалася здебільшого з чоловіків, то з України до Німеччини приїхали переважно жінки молодого та середнього віку, багато з дітьми.
«Для муніципалітетів це означає, наприклад, що потрібно створювати більше місць у дитячих садках і школах і що турбота про дітей-біженців та їхніх матерів гратиме особливе значення», — пояснила демограф Петра Клуг.
При цьому вона вважає, що надзвичайно високий рівень імміграції після 24 лютого 2022 року навряд чи збережеться.
«У 2020 році було зареєстровано близько 1,098 млн біженців з України. Більшість приїхали в період з березня по травень 2022 року. З серпня 2022 року приплив неухильно знижується. Тому прогноз очевидний. Але, звичайно, ніхто не знає, коли і чим закінчиться ця війна. Проте такі розрахунки, які можуть принаймні показати тенденції, необхідні для процесів муніципального планування. Тому ми регулярно оновлюємо наш прогноз, аби взяти до уваги такі зміни», — каже дослідниця.
Більше новин читайте на GreenPost.