Біля «Бориса і Гліба» зацвіла алея екзотичних катальп (фото)

2 хв на прочитання01 Липня 2020, 10:30
Фото Олега Листопада

Субтропічні дерева гарно прижилися в Україні

Україну «накрила» хвиля цвітіння екзотичних дерев — катальп. Ці рослини останні років 40 активно використовуються в озелененні міст, особливо — південних. А зараз, коли клімат став спекотнішим, екзотам стало взагалі комфортно.

Катальпи вирізняються великими серцеподібними або трилопатевими листками, яскравими білими або жовтими квітами в широких складних суцвіттях. На дотик ці листки нагадують наждачний папір.

Наприкінці літа виростають плоди довжиною 20–50 сантиметрів, які нагадують тонку стручкову квасолю, котрі наприкінці літа стають коричневими, а потім опадають.

Діти полюбляють кидатися цими «стручками» або битися ними наче на шпагах. Бідні матусі потім не можуть відіпрати виквацяний у зелено-брудний колір одяг та відмити руки малих бешкетників.

Завдяки великому листю катальпа є улюбленим місцем для багатьох птахів, яким надає притулок від дощу та вітру.

Хоча катальпа стала зручним інструментом озеленення, екологи застерігають від захоплення чужорідними видами, наполягаючи на залученні місцевих рослин.

«Насаджуючи рослини, які акліматизовані, а не місцеві, ми шкодимо довкіллю, зменшуємо життєвий простір для наших рідних, аборигенних видів, у яких пішло щонайменше дев’ять тисяч років, щоб вписатися в наші кліматичні умови, "домовитися" із комахами, бактеріями, грибами та побудувати стійкі рослинні угруповання. Насадження чужорідних видів так само погано, як і рубка», — повідомив GreenPost співзасновник Української природоохоронної групи Олексій Василюк.

Зараз катальпу можна зустріти у багатьох містах. У столиці, наприклад, вона росте на Контрактовій площі. Гарно прижилася і експозиційно виглядає алея катальп біля церкви Бориса і Гліба на Теремках-2. Доїхати сюди можна на метро (станція «Іподром»), або тролейбусами № 45 і 12.

Разом з іншими квітучими рослинами, які оточують церкву завдяки чуйному догляду парафіян та працівників ЖЕКу, прицерковна територія стала улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів і гостей столиці.

Як ми вже повідомляли, Національний ботсад імені Гришка запрошує до Саду троянд.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: