Більшість водойм Європи забруднені хімікатами, - Єврокомісія

1 хв на прочитання15 Лютого 2025, 17:56
Фото: озеро Венерн, Швеція / mapme.club

Тільки третина водойм в хорошому екологічному стані, краща ситуація з грунтовими водами.

Згідно з новим звітом Європейської комісії, більшість поверхневих водойм Європи забруднені хімічними речовинами. Результат регіонального аналізу свідчать про те, що ситуація потребує термінових рішень, поки проблему ще можна усунути, наголосили у ЄК, повідомляє The Independent.

Заміри й аналіз складу води робилися у 2021 році. Тож, базова оцінка спирається саме на ці дані. Оцінка Комісії показує, що 39,5% поверхневих вод (озер, річок та прибережних територій) станом на 2021 рік перебували у «хорошому» екологічному стані.

Проте лише 26,8% цих водойм відповідають стандартам, що значно менше показників 2015-го року, коли такими були 33,5% водойм. Погіршення якості води у Європі відбувається на тлі боротьби у ЄС із нестачею води та посухами через зміну клімату. 

Відзначили автори дослідження і незначне покращення ситуації з водними рослинами, які живуть в озерах. Водночас ситуація з підземними водами у Європі є кращою, адже 86% з них мають добрий хімічний статус, попри те, що нітрати від сільського господарства забруднюють підземні води в більшості країн ЄС. 

У комісії заявили, що для боротьби із забрудненням нітратами потрібні радикальніші заходи, проте визнали, що їх "може бути політично складно прийняти".

Оскільки очікується, що більшість країн не спроможуться досягти доброго стану всіх поверхневих вод до 2027 року, бездіяльність може призвести до судових позовів. Нідерланди вже зіткнулися з судовим рішенням про необхідність різко скоротити забруднення азотом, яке завдає шкоди якості води.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: