Дві третини українців не довіряють офіційній статистиці МОЗ, присвяченій коронавірусу. Про це свідчать дані опитування Research & Branding Group.
67 % опитуваних (а це майже дві третини українців) не довіряють офіційній статистиці про кількість хворих на коронавірус і померлих від цієї недуги.
Найчастіше недовіра пов'язана з тим, що офіційна статистика, на думку респондентів, занижує число інфікованих (39 %), рідше — із завищенням таких даних (28 %).
Мешканці обласних центрів схильні більше довіряти офіційній статистиці, ніж мешканці інших міст і сільське населення (відповідно 24 % проти 18 % і 17 %). У регіональному розрізі найвищий у країні рівень недовіри до офіційної статистики зафіксовано в західному регіоні (72 %).
74 % опитуваних вважають коронавірус справді небезпечним захворюванням. 16 % — вважають, що хвороба небезпечна лише для деяких категорій населення. Зовсім не вірять у коронавірус лише 10 % опитуваних. Соціологи одностайні: серед жителів сходу України скептичне ставлення до загрози коронавірусу зустрічається частіше, ніж серед жителів заходу та центру країни.
Також українці не довіряють вітчизняній медицині. 43 % опитуваних вважають, що, попри оптимістичні заяви міністра охорони здоров'я Максима Степанова з телеекрана, лікарні зовсім не впоралися з напливом інфікованих на ковід.
Опитування соціологи проводили з 20 січня до 1 лютого 2021 року. Опитали 1802 респондентів у віці від 18 років і старше.
До слова, станом на 10 лютого в Україні різко збільшилася смертність від коронавірусу порівняно з кількома останніми днями. Не подолали недугу та померли 163 людини.