Біль у спині: швидка допомога офісникам, водіям і фрілансерам (ФОТО)
Систематичне перевантаження попереку може призвести до проблем на кшталт протрузії чи грижі.
Головна проблема сидячої роботи для попереку — навіть не в ослаблені м'язів, що тримають поставу, а в укорочені клубово-поперекового і м’язів задньої поверхні ніг. Систематичне перевантаження попереку на додачу до ослаблених м'язів із більшою вірогідністю призведе до проблем на кшталт протрузії чи грижі. Про це розповідає телеграм-канал «Злий реабілітолог».
Допоможе розтяжка гамстрінгів і клубово поперекового. З гамстрінгами все просто: тягнетесь до носків, не згинаючи колін.
Що ж до клубово-поперекового — займайте вихідне положення (друге фото) і робіть поступальні рухи тазом вперед, до натяжки.
«Злий реабілітолог» також радить п'ять простих вправ, які збережуть вашу спину при восьмигодинному сидячому робочому дні. Автором комплексу є засновник цілого напрямку сучасної кінезітерапії Сергій Бубновський. «Злий реабілітолог» зазначає, що ці вправи «працюють, як швейцарський годинник», але слід враховувати, що при загостреннях не завжди допомагають, якщо у вас гострий біль, постріли в ногу/руку, зменшення сили кінцівок («зрештою, якщо у вас такі симптоми, вам би до лікаря, а не про вправи читати»).
Покази — сидяча робота, малорухливий спосіб життя, скованість або дискомфорт у низу поперека, легкий біль, який не локалізується точково.
Виконуються в повільному темпі, третя і четверта вправа — видих на зусиллі, тобто вгору, по 15-30 повторів, залежно від тренованості організму
Також ми публікували тести для очей: як зрозуміти, що пора навідати офтальмолога.