«Барабани ядерної війни б'ють знову»: Генсек ООН заявив, що над світом знову нависла тінь ядерної загрози

2 хв на прочитання06 Серпня 2023, 11:17
Після атомного бомбардування Хіросіми. Фото: Moritz Wolf/imageBROKER/picture alliance

У річницю бомбардування Хіросіми він не уточнив, хто скинув атому бомбу 78 років тому і хто брязкає ядерною зброєю зараз.

У світі наростають недовіра та розбіжності, «знов б'ють барабани ядерної війни», заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у посланні, зачитаному його заступницею — представником з питань роззброєння Ідзумі Накаміцу на церемонії в Хіросімі, присвяченій 78-річчю атомного бомбардування міста 6 серпня. Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Барабани ядерної війни б'ють знову. Недовіра та розрізненість наростають. Ядерна тінь, що нависала над світом у період холодної війни, з'явилася знову. І деякі країни знову безрозсудно брязкають ядерним мечем, погрожуючи використати цей засіб знищення», — наголошується в посланні.

При цьому Гутерріш не уточнив, хто здійснив атомне бомбардування 78 років тому і які країни, на його думку, брязкають ядерною зброєю зараз.

Антоніу Гутерріш закликав до повної відмови від ядерної зброї. За його словами, це єдиний спосіб унеможливити ризик ядерної війни. Він зазначив, що ООН не заспокоїться, допоки «ядерна тінь не зникне раз і назавжди».

Хіросіма 6 серпня 1945 року зазнала американського атомного бомбардування. Разом із Нагасакі вони стали єдиними місцями бойового застосування ядерної зброї. Внаслідок атаки загинули від 70 до 100 тисяч людей у Хіросімі та 70 тисяч у Нагасакі. Число загиблих разом із тими, хто помер від променевої хвороби, перевищує півмільйона.

У столиці Австрії Відні зараз проходять переговори щодо Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), на них Накаміцу заявила, що з самого початку холодної війни ризик застосування ядерної зброї не був таким високим, оскільки заснований на правилах порядок ще не був настільки крихким, як зараз.

Вона пояснила зростання ризиків ядерної війни «нестабільними часами, в які ми живемо» і «найвищого рівня геополітичною конкуренцією, зростанням напруженості та поглибленням розбіжностей між великими державами».

Тим часом прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда вказав на збільшення розколу у світі щодо ядерної зброї.

«Шлях до миру без ядерної зброї стає ще складнішим через розкол у світовому співтоваристві, що поглиблюється, з питання ядерного роззброєння і через ядерні загрози з боку Росії», — сказав він.

Нагадаємо, раніше у США запропонували прирівняти ядерні удари по Україні з боку Білорусі та Росії до нападу на НАТО.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: