Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що безпечної кількості алкоголю не існує. Когнітивні, емоційні порушення та порушення сну можуть виникати навіть за помірного споживання алкоголю. З часом, коли людина п'є більше, ці порушення посилюються, і їх стає дедалі важче усунути.
Проте науковці виявили, що у людей, які вживають алкоголь у помірних кількостях, більш різноманітний мікробіом кишківника, ніж у тих, хто взагалі не п'є. А ця властивість зазвичай притаманна здоровому кишківнику. Дженніфер Барб, спеціаліст з клінічної біоінформатики з Національного інституту здоров'я США вважає, що це може бути пов'язано з іншими факторами способу життя. Або щось у алкогольних напоях може приносити користь мікробіому, але це точно не етанол, розповідає лікар Олександра Литкіна.
У 2020 році науковці у Великій Британії провели дослідження за участю майже тисячі жінок, які вживали два чи менше алкогольні напої на день. Наукова група виявила, що у тих, хто пив червоне вино (або меншою мірою біле), мікробіальна різноманітність кишківника була вищою, ніж у тих, хто цього не робив. З пивом чи лікерами такого зв'язку виявлено не було.
Дослідники припустили, що такий результат можна пояснювати наявністю у вині поліфенолів. Ці сполуки входять до складу шкірки винограду й у високих концентраціях містяться у червоних винах, як і в інших фруктах та овочах, а також у чорниці, оливках, спеціях, какао, каві та чаї. Щоб збагатити склад мікробіома, варто віддати перевагу різноманітній рослинній їжі, а також ферментованим продуктам — йогуртам, чайному грибу, квашеній капусті й корейській страві кімчі, радить лікар.
З'являється все більше свідчень, що бактерії кишківника можуть навіть схиляти людину до певних продуктів харчування, наголошує Олександра Литкіна. І попередні дослідження показали, що це правило може стосуватися алкоголю. Зважаючи на все, що частіше людина дозволяє собі випивку, то сильніше вона позначається на складі мікробіома, який у результаті і змушує людину відчувати все більший потяг до спиртного. Крім того, коли слизова оболонка кишківника руйнується, бактерії та токсини можуть проникнути в кровотік і потрапити до печінки, викликати її запалення та пошкодження.
Більше новин читайте на GreenPost.