Багатий урожай помідорів можна зібрати навіть у дощі та холоди: поради досвідчених городників

5 хв на прочитання08 Червня 2023, 00:36

Помідори в холодне літо частіше хворіють, погано кущуються, а плоди важче дозрівають.

Дощове, з нестабільними температурами повітря літо чимало засмучує тих, хто займається вирощуванням ґрунтових овочевих культур. Така кліматична обстановка вкрай негативно позначається як на зрості, так і на здоров'ї рослин, що змушує городників усерйоз задуматися над питанням — як виростити помідори в холодне літо, отримавши при цьому багатий урожай зі зрілих, здорових плодів. Про це розповідає UAEU.

Якщо трапляється так, що довгоочікувана літня пора замість теплих, сонячних днів приносить то грози, то зливи, то град із холодними вітрами, то на таку погоду передусім реагують ґрунтові рослини, чутливі до температури повітря і рівня вологості. Так, наприклад, помідори в холодне літо частіше хворіють на фітофтороз, погано кущуються, а плоди з великими труднощами дозрівають, найчастіше залишаючись зеленими чи рожевато-бурого кольору.

Як допомогти помідорам у холодне літо

Щоб уникнути подібних неприємностей, необхідно внести коригування у звичні агротехнічні заходи. Якщо тривалий сезон дощів не є нормою для вашої місцевості і не було можливості попередньо створити високі теплі грядки, на які висаджують сорти томатів, стійкі до фітофтори, то рекомендується застосування наступних методів:

Чим підживити помідори в холодне літо

Правильно підібрані добрива сприяють не тільки профілактиці грибкових інфекцій, що поширюються з вітром і надмірною вологою, а й забезпечують швидке дозрівання плодів. Досить просте і дуже ефективне підживлення помідорів проводиться за допомогою суміші, приготованій на молочній основі: в 10-літрове відро води додають 1 літр молока чи кефіру з низьким умістом жиру і 10 крапель спиртового розчину йоду. Отриманим складом поливають рослини: по 1 літру на кожен кущ.

Якщо на рослинах були помічені перші ознаки грибкових захворювань, рекомендується обробити кущі бордоською рідиною. Щоб не помилитися з концентрацією при приготуванні розчину, досвідчені овочівники радять використовувати такий прийом: у посудину з невеликою кількістю приготовленої суміші опускають цвях і перевіряють — чи не з 'явився на ньому темний наліт міді. Якщо цвях потемнів, то розчин вийшов занадто концентрованим і потребує додавання вапна.

На городах, які регулярно прополюють, зазвичай у великих кількостях накопичуються бур’яни. Її також можна використовувати для приготування живильного підживлення: містка посудина на одну третину заповнюється травою (дуже добре, якщо є можливість використовувати кропиву), після чого туди ж додають сечовину, суперфосфат і деревну золу в пропорції 1:2:6. Суміш настоюють під кришкою тиждень, потім літр настою розводять у відрі води і поливають томати.

Захворювання помідорів у холодне літо

Несприятливі погодні умови нерідко призводять до спалахів різних захворювань, що негативно позначаються не тільки на кількості врожаю, а й на його якості: перехворілі плоди стають жилястими, сухими і негарними.

Гарною профілактикою появи фітофтори на помідорах є мульчування ґрунту за допомогою сіна: у траві добре розмножується бактерія «сінна паличка», що є природним ворогом збудників фітофторозу. Якщо в городі немає можливості зібрати таку кількість трави, щоб покрити всі грядки, то рекомендується приготувати культуру сінної палички: невелику кількість сіна заливають водою і настоюють до появи каламутної плівки. Плівку збирають в окрему посудину, розбавляють літром молочної сироватки й обробляють помідори.

Якщо на ділянці є у великих кількостях деревна зола, то з її допомогою потрібно обробити грядки і міжряддя в період висадки розсади, а потім повторити обробку, коли рослини відцвітуть і почнеться формування зав'язків. Усі маніпуляції з профілактики захворювань проводяться тільки в суху погоду, після заходу сонця.

Також ми розповідали, що робити, щоби перці чи томати були міцними і рясними: городники радять бананове підживлення.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: