- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Азовські рибалки будуть з "урожаєм"?
Азовські рибалки будуть з "урожаєм"?
Молочний лиман з’єднали з морем прораном (каналом)
Фахівці прогнозують цієї осені хороші улови риби у Молочному лимані (азовське узбережжя Запорізької області). Зокрема, піленгаса – акліматизованої тут далекосхідної кефалі.
«Цьоголітки піленгаса будуть грамів по сто. Але їх ще ловити не можна. Зате є надія, що гарно відгодуються старші покоління цієї риби», - сказав GreenPost доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Інститут біології південних морів ім. О. О. Ковалевського Віктор Демченко.
Види на рибний урожай покращилися відтоді, як лиман у листопаді минулого року з’єднали з морем прораном (каналом).
«Молочний лиман протяжністю 35 км сформований у нижній частині річки Молочна та відділений від Азовського моря піщано-черепашковим пересипом. Унікальний за красою та біорізноманіттям він став серцевиною Приазовського національного парку, створеного у 2010», - розповів GreenPost кандидат геологічних наук Руслан Гаврилюк.
Лиман є класичним для північного Причорномор'я та Приазов'я, утвореним в результаті підняття рівня води після з'єднання Чорного та Середземного морів та затоплення гирлових ділянок річок.
«Протягом 5 останніх століть змінював свій стан із закритого до відкритого в залежності від зв'язку з Азовським морем, а останні півстоліття був напівзакритим, періодично з'єднуючись з Азовським морем. Проте в умовах зміни клімату та зниження водності останні роки лиман втративши зв'язок з морем, почав критично втрачати воду. Обміління лиману супроводжувалось збільшенням солоності до 120 г/дм.куб. (майже в 10 разів вище ніж у Азовському морі), що загрожувало екологічною катастрофою», - додав Руслан Гаврилюк.
Як ми вже писали, піленгас - далекосхідна кефаль, вдало акліматизована в Азовське море. В принципі акліматизація - річ досить небезпечна. Класичний приклад - кролики, яких завезли в середині ХІХ ст. до Австралії. Ці симпатичні звірки, не маючи на далекому південному континенті природних ворогів, швидко розмножились і перетворились на серйозну загрозу сільському господарству. Чимало фахівців досі вважають неприпустимим акліматизацію видів.