Догори
Дати відгук

Аспірин виявився неефективним при COVID-19

Хоча аспірин широко використовується для зниження згортання крові при інших захворюваннях

1 хв на прочитання09 Червня 2021, 18:57
Поділитись:

Оголошено перші результати «аспіринової гілки» RECOVERY — потужного британського багатоцентрового рандомізованого клінічного дослідження для тестування низки можливих методів лікування від COVID-19.

Щоб оцінити вплив аспірину, який широко використовується для зниження згортання крові при інших захворюваннях, дослідили майже 15 000 пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19.

«Після встановлення схильності пацієнтів з COVID до тромбозів, передусім у судинах легень, нібито "сам Бог велів" призначати їм аспірин для "розрідження крові". Що і робиться другий рік поспіль. Як виявилось, марно», — написала у соцмережі Фейсбук доктор медичних наук, професор Катерина Амосова.

За результатами дослідження у 7350 госпіталізованих пацієнтів з COVID додавання до лікування 150 мг аспірину щоденно не вплинуло на летальність протягом 28 днів, порівняно з такою в контрольній групі із ~7500 пацієнтів (відповідно 17% і 17%).

«Звісно, це не стосується пацієнтів, які приймали аспірин ще до COVIDу з приводу хронічних захворювань.

Формально залишається невизначеною ефективність аспірину у амбулаторних пацієнтів з легким COVID, які не увійшли в дослідження RECOVERY. Але, виходячи з відомої "мудрості", що у більш тяжких пацієнтів ліки працюють дієвіше, ніж у легких, сподіватись на "диво" не варто», — підсумувала Катерина Амосова.

Нагадаємо, медики назвали продукти, які найкраще розріджують кров і чистять судини.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.