Догори
Дати відгук

Як аспірин допомагає уникнути серцевого нападу та інсульту

Звичайна рекомендована доза для профілактики серцевих нападів становить близько 75 мг на день.

2 хв на прочитання19 Березня 2021, 08:12
 Як аспірин допомагає уникнути серцевого нападу та інсульту Як аспірин допомагає уникнути серцевого нападу та інсульту
Поділитись:

Аспірин – це один із найпоширеніших знеболювальних препаратів, він є у кожній аптеці та продається без рецепта. Його використовують, щоб позбутись зубного та головного болю, пише  Express.

Однак, цим вплив аспірину не обмежується. Зокрема, іноді його рекомендують в якості препарату для розрідження крові. Тоді пацієнту радять щоденно вживати низькі дози аспірину для зменшення клейкості крові і зниження ризику утворення тромбів. Робиться це для зменшення імовірності інфаркту чи інсульту.

Найчастіше такі рекомендації отримують люди, які вже перенесли один інфаркт чи інсульт, щоб уникнути ще одного удару. Або ж ті пацієнти, які мають підвищений ризик серцевого нападу через серцеві хвороби, як от стенокардія.

Втім, такий метод профілактики підходить не всім, вам необхідно проконсультуватись із лікарем, перш, ніж спробувати його. Звичайна рекомендована доза для профілактики серцевих нападів становить близько 75 мг на день. Як і більшість ліків, аспірин навіть у низьких дозах може спричинити певні побічні ефекти, включаючи незначне порушення травлення та збільшення схильності до кровотеч.

Прийом аспірину для полегшення болю та для профілактики інфарктів сильно відрізняється. Звичайне дозування у першому випадку – це 1-2 таблетки через кожні 4-6 годин. Регулярний прийом такої дози може бути шкідливим.

Медики також попереджають, що ви ні в якому разі не повинні приймати більше, ніж 12 таблеток протягом 24 годин. Надлишок аспірину може нашкодити, але точна кількість, яка спричинить передозування, для кожної людини індивідуальна.

Негайно зверніться до лікаря, якщо ви прийняли велику кількість аспірину, і у вас з’являється нудота, шум у вухах, сплутаність свідомості або запаморочення.

До слова, столиця пішла на власний локдаун. Кличко оголосив, що буде заборонено.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.