РФ веде бойові дії, досі керуючись алгоритмом СРСР, розповідає один із найвідоміших російських опозиційних блогерів Дмитро Чернишев. Він пояснює, що загалом у Другій світовій війні німці робили ставку на якість та професіоналізм, а росіяни — на дешевизну та масовість.
«Танк «Тигр» коштував величезні гроші, але він спалював Т-34 десятками. Радянські танкісти писали, якщо першим снарядом німець і промахнеться, то другим він обов'язково влучить. Міхаель Віттманн знищив 138 танків і 132 протитанкові гармати.
Еріх Хартманн збив 352 літаки супротивника. Декілька німецьких підводників знищили більше кораблів, ніж весь легендарний, героїчний і червонопрапорний радянський флот», — розповідає експерт.
Він наголошує, що програш гітлерівської Німеччини переконав російський Генштаб, що так і треба робити зброю — «швидко, багато і погано».
А на будь-яку критику завжди була відповідь: «Нагадайте мені, будь ласка, чиї танки увійшли до Берліна, га?» Отже, все було правильно. Значить, так і треба. І майже вся радянська зброя була такою — простою, дешевою і поганою», — наголошує Чернишев.
Він не відкидає думки, що в цьому був якийсь сенс («хоч і людожерський») в епоху масових багатомільйонних армій, оскільки все одно «професіонали згорять на вістрі атаки», а довойовуватимуть уже резервісти, добровольці та мобілізовані. Тому радянське керівництво не бачило сенсу витрачати гроші на «таку шалено дорогу якісну зброю».
«Це дуже небезпечна помилка, що проста і дешева зброя — це добре. Насправді немає нічого дорожчого за дешеву зброю», — говорить експерт.
Чернишев пояснює, що російська військова економіка — це десятки тисяч гармат, танків, мінометів, систем залпового вогню тощо.
«Шалена логістика. Десятки тисяч людей. Мільйони випущених снарядів із результативністю у соті частки відсотка. А потім приїжджають кілька Хаймарсів і повністю змінюють всю картину бою», — іронізує експерт.
Він переконаний, що інакше росіяни не воюватимуть, бо воювати інакше в них нема кому й нема чим.
Подивіться на обличчя російських генералів. Це діагноз. Розгром путінської Росії на полі бою неминучий. І це прекрасно», — вважає Чернишев.
Також ми розповідали, що утримувати Бахмут безглуздо, Україна більше виграла би, здавши місто — військовий експерт.