Армію РФ погубить дешева зброя, на яку зробили ставку в їхньому Генштабі, та воювати інакше вони не можуть — експерт

3 хв на прочитання17 Березня 2023, 11:16
Російська військова техніка, знищена у місті Буча Київської області. Фото: Flamberge-Flamberge — Own work, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org

У Росії вирішили, що треба робити зброю швидко, багато і погано.

РФ веде бойові дії, досі керуючись алгоритмом СРСР, розповідає один із найвідоміших російських опозиційних блогерів Дмитро Чернишев. Він пояснює, що загалом у Другій світовій війні німці робили ставку на якість та професіоналізм, а росіяни — на дешевизну та масовість.

«Танк «Тигр» коштував величезні гроші, але він спалював Т-34 десятками. Радянські танкісти писали, якщо першим снарядом німець і промахнеться, то другим він обов'язково влучить. Міхаель Віттманн знищив 138 танків і 132 протитанкові гармати.

Німецькі аси були найвищими фахівцями, а російських льотчиків випускали за прискореною програмою «зліт-посадка». Може, в бою навчишся. Якщо виживеш, звісно.

Еріх Хартманн збив 352 літаки супротивника. Декілька німецьких підводників знищили більше кораблів, ніж весь легендарний, героїчний і червонопрапорний радянський флот», — розповідає експерт.

Він наголошує, що програш гітлерівської Німеччини переконав російський Генштаб, що так і треба робити зброю — «швидко, багато і погано».

«Гарного танкіста дуже дорого і довго готувати воювати на гарній техніці, а найпростішим танком їздити можна швидко навчити будь-якого тракториста. За основу було взято концепцію — що простіше, то краще. Менше поломок, простіше лагодити. А люди ніколи не цінувалися. У радянській літературі сотні історій про те, як людина загинула, рятуючи якийсь трактор. Той факт, що льотчик може коштувати дорожче за літак, до уваги не брався. Незамінних у нас нема.

А на будь-яку критику завжди була відповідь: «Нагадайте мені, будь ласка, чиї танки увійшли до Берліна, га?» Отже, все було правильно. Значить, так і треба. І майже вся радянська зброя була такою — простою, дешевою і поганою», — наголошує Чернишев.

Він не відкидає думки, що в цьому був якийсь сенс («хоч і людожерський») в епоху масових багатомільйонних армій, оскільки все одно «професіонали згорять на вістрі атаки», а довойовуватимуть уже резервісти, добровольці та мобілізовані. Тому радянське керівництво не бачило сенсу витрачати гроші на «таку шалено дорогу якісну зброю».

«Це дуже небезпечна помилка, що проста і дешева зброя — це добре. Насправді немає нічого дорожчого за дешеву зброю», — говорить експерт.

Чернишев пояснює, що російська військова економіка — це десятки тисяч гармат, танків, мінометів, систем залпового вогню тощо.

«Шалена логістика. Десятки тисяч людей. Мільйони випущених снарядів із результативністю у соті частки відсотка. А потім приїжджають кілька Хаймарсів і повністю змінюють всю картину бою», — іронізує експерт.

Він переконаний, що інакше росіяни не воюватимуть, бо воювати інакше в них нема кому й нема чим.

«У російському Генштабі сидять люди, які використовують ракети, призначені для знищення атомного авіаносця вартістю десять мільярдів доларів, для знищення трансформаторної підстанції вартістю мільйон доларів.

Подивіться на обличчя російських генералів. Це діагноз. Розгром путінської Росії на полі бою неминучий. І це прекрасно», — вважає Чернишев.

Також ми розповідали, що утримувати Бахмут безглуздо, Україна більше виграла би, здавши місто — військовий експерт.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: