Люди робили та вживали вино з доби неоліту. Неймовірні факти виноробства відкрили археологи з кафедри історії та археології Університету Арістотеля в Салоніках. Вони знайшли в Греції сліди вина, яке було вироблено в 4300 році до нашої ери. Їх вдалося виявити в доісторичному поселенні Дікілі Таш у північній частині країни.
Дікілі Таш було заселено з 6500 року до нашої ери. Воно розташоване на масивному пагорбі, який був штучно створений людьми. Його висота приблизно 15 метрів.
Поселення було відоме, як одне з найважливіших місць неоліту понад століття. Тільки нещодавно вченим вдалося виявити найнижчі рівні, які дали змогу отримати більше інформації про життя в той час.
Археологи з'ясували, що мешканці поселення почали виробляти та вживати вино вже з 4300 року до нашої ери. Вчені заявили, що напій готувався у великій посудині всередині будинку, в той час як сік разом із вичавками ферментувався.
Співкерівник розкопок Димитра Маламіду сказала:
«Знахідка дуже важлива для європейської передісторії, тому що наразі вона є найстарішим показником винификації в Європі».
Ці сліди вина на декілька сотень років старше тих, які раніше вважалися найстарішими на континенті
Нагадаємо, українці роблять чудернацькі макарони: з горіхами, висівками та базиліком.