Сергій Коваленко2 хв на прочитання01 Квітня 2022, 13:49
Вирушаючи в дорогу, слід підготувати аптечку не лише для себе, а й для чотирилапого улюбленця. Звісно, добре, якщо вона не знадобиться, проте краще бути готовими до того, що щось може піти не так. Телеграм-канал Досвідчений фармацевт склав список того, що має бути в аптечці, із засторогою, що всі зазначені препарати наведені для прикладу, збирати аптечку для вихованця необхідно індивідуально, найкраще — попередньо проконсультувавшись із ветеринаром.
Отже, в аптечці для собаки повинні бути:
1. Інструменти: термометр електронний, пінцет, ножиці, джгут, шприци, щипці або інший інструмент видалення кліщів.
2. Витратні матеріали: оглядові рукавички та перев'язувальний матеріал: самоклеючі бинти, марлеві бинти, лейкопластир на тканинній основі, ватяні диски, марлеві серветки.
3. Лікарські препарати:
- Антигістамінні (використовуються при алергії) для прийому всередину та для зовнішнього нанесення. Підбираються лише ветеринарним лікарем, виходячи з особливостей кожної конкретної тварини. Можна супрастин.
- Рідкі антисептики для обробки ран у вигляді розчинів (наприклад, розчин хлоргексидину) та мазей для ран (наприклад, левомеколь).
- Адсорбенти, які використовуються при отруєнні та проносах, — наприклад, активоване вугілля.
- Проносні засоби (вазелінова олія, рицинова олія тощо), які також можна використовувати для запобігання отруєння, якщо тварина щось підібрала на вулиці.
- Жарознижувальний засіб. «Людський» парацетамол не підійде, потрібно знайти парацетамол для собак.
- Протимікробні засоби, що використовуються при розладі шлунково-кишкового тракту.
- Лосьйон для очей або звичайний фізіологічний розчин.
- Спазмолітики, наприклад, но-шпа.
- Протиблювотні препарати потрібні, тільки якщо тварину захитує, і краще ті, які прописав ваш ветеринарний лікар. Можна онданситрон.
- Препарат від кліщів. Коли потрібно терміново рятувати від кліща собаку після прогулянки лісом, напохваті практично ніколи немає потрібного. Тож подбайте про це заздалегідь!
Також обов'язково при подорожі з собакою приготуйте миски для води та їжі, чисту воду та сухий корм для тварини — краще той, до якого звик ваш собака. Це допоможе запобігти розладам у роботі шлунково-кишкового тракту.
Окрім того, ми розповідали про ветеринарну аптечку для надзвичайних ситуацій: що слід приготувати для чотирилапого улюбленця.