Українські лікарі оперують таким терміном, як «бліда» лихоманка, і перший пункт лікувальної тактики передбачає вживання жарознижувальних уже при температурі тіла >38 °С, а в дітей із групи ризику — при 37,5 °С. «Бліда» лихоманка може призводити до судом, оскільки її проявами є спазм капілярів і порушення мікроциркуляції, що призводить до зниження тепловіддачі тіла, метаболічні розлади у внутрішніх органах, зокрема головному мозку.
Проте британський лікар-кардіолог з Університетської лікарні Мілтона Кейнса Світлана Окоро-Бик запевняє, що немає такого поняття, як «бліда лихоманка». Як швидко піднімається, температура перш за все залежить від збудника, іноді від особливостей організму.
Вона повторює, що:
«Спазмовані судини — це діч. Якщо холодні ноги завдають дискомфорт дитині — їх можна розтерти (тільки не спиртом, а просто руками і вдягти шкарпетки). Якщо завдають дискомфорту мамі — випити вина. Або спирту», — іронізує Світлана Окоро-Бик.
Лікар нагадує, що є два препарати для боротьби з температурою — парацетамол і ібупрофен. Кардіолог розповідає, що в Англії, крім них, нічого більше не використовується — «хоч удома, хоч в лікарні».
«Щоб температура знижувалася, треба багато рідини, прохолодне приміщення, дозування препаратів по вазі. Все!» — говорить Світлана Окоро-Бик.
Також ми писали, чому не варто давати дитині сиропів від кашлю і як натомість можна допомогти.
Окрім того, ми розповідали, що більшість людей у світі помирає від атеросклерозу, і фармфірми цим користуються — кардіолог.