Американські лікарі пересадили нирку свині живому пацієнту. Це безпрецедентна операція

1 хв на прочитання25 Березня 2024, 07:32
Чоловік, який отримав свинячу нирку в Бостоні, почувається добре, за словами лікарів. Фото: Крістофер Ферлонг/Getty Images

Останнім часом органи тварин модифікують, аби зробити їх більш схожими на людські.

Команда лікарів у США пересадила генетично модифіковану свинячу нирку 62-річному пацієнтові. Трансплантація відбулася в суботу, повідомляє Массачусетський госпіталь у Бостоні. Реципієнт одужує добре і незабаром має бути виписаний. Про це розповідає Die Zeit.

Це перша пересадка нирки свині живій людині. Лікарі говорять про знакову подію. За даними клініки, перед трансплантацією зі свинячої нирки було видалено гени, шкідливі для людини, натомість в орган було додано певні людські гени.

Попередні спроби трансплантації свинячих нирок проводилися лише людям, які вже мали мертвий мозок. Генетично адаптовані свинячі нирки також нормально виконували в них свої функції.

62-річний реципієнт страждав на пізню стадію захворювання нирок і останнім часом залежав від діалізу. У 2018 році він отримав людську донорську нирку, але торік вона почала відмовляти. Пацієнт розповів, що погодився на трансплантацію не лише для того, щоб «допомогти собі», а також через те, що процедура «дає надію тисячам людей, які потребують трансплантації, щоб вижити».

Так звана ксенотрансплантація — це спроба вилікувати людей шляхом імплантації клітин, тканин або цілих органів від тварин. Це має допомогти подолати дефіцит донорських органів. Десятиліттями це майже не мало успіху, оскільки людський організм негайно знищував тваринні тканини.

Останнім часом органи тварин модифікують, аби зробити їх більш схожими на людські. Свинячі серця вже двічі пересаджували людям, але пацієнти помирали через кілька місяців.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: