Екоактивісти Богуславського, Рокитнянського та Білоцерківського районів вимагають від поліції відновити кримінальні провадження щодо осіб, які своєю приватною господарською діяльністю завдають значну шкоду річці Рось.
«Ми ще у лютому 2016 року зафіксували у нічний час незаконний скид у річку Рось неочищених каналізаційних стоків з труби, яка на нашу думку належить концесіонеру ТОВ «Білоцерківвода». Такі протиправні дії були зафіксовані у селі Томилівка Білоцерківського району», – говорить організатор кампанії за порятунок Росі Олег Ковальчевський.
За зверненням громадськості після серії скидів і погіршення стану Росі було відкрите кримінальне провадження за ст. 242 ч.1.
«Однак, вже 11 серпня 2018 року справу було таємно закрито. Активісти знову і знову фіксували скиди до річки нечистот з труби, що належить ТОВ «Білоцерківвода». І вже 10-11 серпня 2018 року було зафіксовано масштабний мор риби в Стеблівському водосховищі», – сказав Олег Ковальчевський.
Він також додав, що у ході розслідування даного факту в березні 2019 року було відкрито кримінальне провадження за ст. 242 КК України. Однак, досі з усіх наявних свідків ніхто не опитаний, а справа не розслідується належним чином.
«Крім того, були закриті ще два кримінальні провадження щодо річки Рось, одне з яких було відкрите по заяві народного депутата України минулого скликання Ігоря Луценка. Другого березня ми провели пікетування Білоцерківського міського відділу поліції та зустрілися з представниками Білоцерківської міської прокуратури і готуємо інші акції з вимогою відновити кримінальні провадження і зупинити забруднення Росі», – повідомив GreenPost пан Ковальчевський.
ТОВ «Білоцерківвода» звинувачення у забрудненні Росі заперечує.
За інформацією GreenPost прокуратура Білої Церкви пообіцяла активістам переглянути закриті кримінальні справи.
Фото з Fb Володимира Веровського.
Довідка:
Стаття. 242 Кримінального Кодексу України:
Раніше GreenPost повідомляв, що незважаючи на те, що в Україні 63 тисячі річок, 400 тисяч ставків, 1100 водосховищ, 1 млн 300 тисяч гектарів прісної води, наша країна значиться як маловодна.
Нагадаємо, Всесвітній фонд природи WWF Україна звернувся до народних депутатів з проханням підтримати проєкт закону, яким вводиться в українське законодавство поняття “особливо цінної ділянки річки” аби захистити українські річки та зберегти природнє і культурне різноманіття, пов’язане з такими ділянками.