Догори
Дати відгук

Ахметівська «зелена» генерація за рік збільшила чистий прибуток на 119%

2 хв на прочитання02 Червня 2020, 10:15
Поділитись:

У 2019 році ДТЕК ВДЕ (відновлювальна енергетика у структурі ДТЕК) в порівнянні з 2018 роком збільшила чистий прибуток на 119% - до 2,85 млрд грн, показник EBITDA компанії виріс на 111% - до 3,88 млрд грн. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на фінансовий звіт компанії.

Інвестиції в розвиток «зеленої» енергетики виросли в порівнянні з 2018 роком на 113%, склавши 8,9 млрд грн.

Введення в експлуатацію нових електростанцій дозволило збільшити відпуск «зеленої» електроенергії на 106% - до 1,4 млрд кВт-год.

У 2019 році кредитний портфель ДТЕК ВДЕ виріс на 80% і досяг 21,7 млрд грн, йдеться в повідомленні.

Чинний портфель проєктів "зеленої" генерації ДТЕК ВДЕ становить 950 МВт, в будівництво яких було інвестовано 1,2 млрд євро власних і позикових коштів, з яких в 2019 році введено в експлуатацію 740 МВт потужності в зеленій енергетиці: дві черги Приморського вітропарку (200 МВт), Орловську ВЕС (100 МВт), Нікопольської СЕС (200 МВт) і Покровську СЕС (240 МВт).

У компанії відзначили, що ці інвестиції забезпечать щорічне скорочення викидів парникових газів в атмосферу на 2,6 млн тонн.

При цьому в ДТЕК ВДЕ звернули увагу, що заборгованість держави перед компанією за вироблену зелену енергетику становить 1,8 млрд грн, а рівень розрахунків за березень склав 11%, за квітень і травень - по 5%.

На думку компанії, врегулювання питання змін в законодавстві щодо подальших умов розвитку «зеленої» енергетики в Україні дозволить всім гравцям ринку ВДЕ прийняти рішення про майбутні інвестиції.

Нагадаємо, як відомо, ДТЕК ВДЕ Ахметова є одним з найбільших бенефіціарів "зеленого" тарифу в Україні. Уряд хоче змінити «зелений» тариф, який виявився занадто накладним для бюджету. Однак проблема в тому, що Україна фактично змінює правила уже після початку гри - низка інвесторів зайшли на ринок ВДЕ в Україну під чіткі правила і гарантії уряду, що вони не змінюватимуться.

Водночас, схоже, що для Ахметова особливих ризиків це не несе, оскільки уряд нині орієнтується на вугільну енергетику, яка теж майже вся належить Ахметову.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго