Проєкт Закону про пестициди, рекомендований парламентським комітетом з питань аграрної та земельної політики Верховній Раді України, є згубним для довкілля України. На цьому наголошують Активісти Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ).
Так, згідно з законопроєктом №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України», дозволяється ввозити та зберігати на території України пестициди та агрохімікати, які є невизнаними ні в Україні, ні в державі виробника.
Читайте
також: Активісти закликали нардепів заборонити
виробництво хутра в Україні
ВЕЛ звертає увагу на те, що подібне рішення має негативний вплив на довкілля і здоров’я українців, а також суперечить правилам та директивам ЄС. Цей законопроєкт мають розглядати на пленарному засіданні ВРУ з 17 по 20 грудня 2019 року. Представники громадської організації вже звернулись до Комітету з питань екологічної політики та природокористування, а також до голів усіх фракцій щодо відхилення законопроєкту №2289.
Нагадаємо,
що у 2018 році до Верховної Ради України було внесено законопроєкт, який
дозволяє ввезення і використання на території України пестицидів, що не
зареєстровані у країні виробника. Всеукраїнська екологічна ліга тоді
організувала низку консультацій за участю народних депутатів України з метою
недопущення ухвалення антиекологічного законопроєкту, який суперечить
міжнародним нормам.
За
даними ООН відомо, що пестициди є причиною смерті близько 200 тис. осіб на
рік.
"Хімічні
та біологічні компоненти цих речовин накопичуються в організмі фермерів, у воді
і в ґрунті і навіть потрапляють до нас у вигляді продуктів харчування. Особливо
багато пестицидів в овочах, фруктах і зелені", - повідомляє ООН.
У 2016 році в Україні було накопичено 12 млрд тонн відходів, з них 12 млн тонн – небезпечні і отруйні речовини, які можуть спровокувати рак. Деякі токсичні компоненти, що знаходяться в пестицидах, проникають у кров разом з продуктами харчування. Відомо, що вони провокують діабет і хворобу Альцгеймера та небезпечні для вагітних у першому триместрі.
Читайте також: Експерти визначили «брудну дюжину» продуктів