Служба охорони рибальства та дикої природи США запропонувала внести імператорських пінгвінів до списку тварин, які перебувають під загрозою зникнення, оскільки до 2100 року 98 % їх колоній можуть опинитися на межі зникнення через зміну клімату. Про це повідомляє АР.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Global Change Biology, приблизно 70 % колоній пінгвінів опиняться в небезпеці навіть раніше — до 2050 року.
У новому дослідженні розглядалися загальні тенденції потепління та все більша ймовірність екстремальних погодних коливань у зв'язку з глобальним потеплінням.
Дослідники відзначили, що надзвичайно низький рівень морського льоду в 2016 році призвів до масової відмови від розмноження колонії імператорських пінгвінів у затоці Галлей в Антарктиді. Сезонний морський лід тоді рушив до того, як у пінгвінів вистачило часу відростити доросле пір'я, тому приблизно 10 000 пташенят потонули. Колонія після цього так і не оговталася.
«Життєвий цикл імператорських пінгвінів пов'язаний із наявністю стабільного морського льоду, який їм необхідний для розмноження, годівлі та линьки», — сказала Стефані Дженувріє, еколог із пінгвінів з Океанографічного інституту Вудс-Хоул.
Імператорські пінгвіни розмножуються винятково в Антарктиді взимку. Вони витримують температуру мінус 40 градусів за Цельсієм і швидкість вітру, що сягає 144 кілометрів за годину, збираючись разом групами по декілька тисяч птахів. Але вони не можуть вижити без достатньої кількості морського льоду.
Імператорські пінгвіни — найбільші пінгвіни у світі — наразі налічують від 270 000 до 280 000 гніздових пар.
Нагадаємо, що біля української антарктичної станції «Академік Вернадський» рекордне скупчення пінгвінів.