Збільшення ваги є дуже неприємним, особливо, коли не розумієш, що її викликає. Не лише харчування грає велику роль у наборі ваги, а й, наприклад, стрес і нестача сну. Можна виділити 9 причин ненавмисного збільшення ваги.
Про це повідомляє Healthline.
Продукти з високим ступенем переробки, зокрема солодкі пластівці, фастфуд та обіди в мікрохвильовій печі, містять безліч шкідливих інгредієнтів, а також доданий цукор, консерванти і шкідливі жири.
Численні дослідження свідчать, що продукти з високим ступенем переробки пов’язані зі збільшенням ваги, а також зростання показників ожиріння.
Вони зазвичай дуже калорійні, проте позбавлені необхідних поживних речовин, таких як білок і клітковина, які підтримують почуття ситості.
Регулярне вживання солодких продуктів та напоїв, таких як цукерки, тістечка, газовані напої, спортивні напої, морозиво, чай з льодом та підсолоджені кавові напої, може легко збільшити вашу талію.
До того ж, згідно із багатьма дослідженнями, споживання цукру призводить не тільки до збільшення ваги, але й підвищує ризик хронічних захворювань, включаючи діабет 2-го типу та хвороби серця.
Відсутність активності доволі часто стає причиною збільшення ваги та хронічних захворювань. Декілька простих змін у способі життя, такі як фізичні вправи і менше сидячого способу життя, можуть змінити ситуацію на краще.
Повідомляється, що дослідження за участю 317 робітників, яке тривало впродовж 3 місяців, показало, що заміна всього 1 години сидіння на 1 годину стояння впродовж дня знижує загальну жирову масу та коло талії за одночасного збільшення м'язової маси.
Ця дієта полягає у циклі навмисної втрати ваги з подальшим ненавмисним її набором. Така закономірність пов'язана з підвищеним ризиком збільшення ваги з часом.
Дослідження показують, що обмеження в харчуванні та дієта можуть призвести до збільшення ваги в майбутньому через фізіологічні реакції організму на таку поведінку.
Певну роль у ненавмисному збільшенні ваги можуть мати деякі медичні умови. Зокрема:
Гіпотиреоз, який впливає на щитовидну залозу і може спричинити збільшення ваги або труднощі зі схудненням.
Депресія є поширеним психічним станом, що пов'язаний із збільшенням ваги та ожирінням.
Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ). Йдеться про гормональний дисбаланс, що вражає жінок репродуктивного віку. Це може спричинити збільшення ваги та ускладнити схуднення.
Компульсивне переїдання. Маються на увазі повторювані епізоди неконтрольованого переїдання, що може спричинити багато ускладнень здоров'я, включаючи збільшення ваги.
Крім того, діабет і синдром Кушинга також пов'язані зі збільшенням ваги, тому важливо отримати правильний діагноз від свого лікаря.
Сон необхідний для загального стану здоров'я. Його нестача, зокрема, може спричинити збільшення ваги. Як свідчать деякі дані, 7 і більше годин сну на добу дають більшу ймовірність втрати ваги на 33 % порівняно зі сном менш ніж 7 годин.
Перехід на дієту з високим вмістом цілісних продуктів – це простий та ефективний спосіб для зниження ваги та поліпшення здоров’я загалом. Йдеться про вибір цілісних, мінімально оброблених продуктів.
Додавання цілісних продуктів у раціон не повинно бути важким. Варто це робити поволі, поступово споживаючи більше таких продуктів, як овочі, фрукти, боби, яйця, горіхи та насіння.
Хронічний стрес – поширена проблема, яка може вплинути на вагу людини. Так, високий рівень гормону стресу кортизолу посилює почуття голоду та бажання їсти калорійну їжу, що може призвести до збільшення ваги.
Однак, як зауважується, управління стресом може сприяти схудненню.
Переїдання залишається основною причиною набору ваги. Якщо людина споживає більше калорій, ніж спалює за день, то з великою ймовірністю вона набере вагу.
Бездумне харчування, часті перекуси та вибір калорійної їжі, яка бідна на поживні речовини, сприяють надмірному споживанню калорій.