Догори
Дати відгук

81% вугільних станцій ЄС уже збиткові

2 хв на прочитання05 Липня 2020, 15:06
Image by Martina Janochová from Pixabay Image by Martina Janochová from Pixabay
Поділитись:

До 2022 року частка неконкурентоспроможних вугільних електростанцій у всьому світі збільшиться до 60%. Про це йдеться у дослідженні Rocky Mountain Institute, The Carbon Tracker Initiative і The Sierra Club, пише Eco Town.

«Вугілля досягло фінансового «переломного моменту», що робить його неконкурентоспроможним на більшості ринків, - зазначають автори. - До 2025 року частка неконкурентоспроможних вугільних електростанцій у всьому світі збільшиться до 73%».

За оцінками експертів, зараз третина світового вугільного ринку обходиться дорожче ніж будівництво нових відновлюваних джерел енергії.

«Вітрові і сонячні електростанції будувати набагато дешевше, ніж продовжувати експлуатувати 40% існуючої вугільної промисловості, - зазначають вони. - Зараз багато країн прагнуть до більш екологічного споживання енергії і на цьому тлі показують вражаючі цифри виробництва «зеленої» електроенергії».

Згідно з дослідженням, 81% вугільної промисловості Європейського Союзу вже неконкурентоспроможна, тобто без державної підтримки заводи не зможуть працювати. У Китаї збиткові вугільні електростанції становлять 43%, а через п'ять років цей показник зросте майже до 100%.

"Вугільна енергетика стикається з економічним старінням, незалежно від цін на вуглець і політики забруднення повітря", - сказав Метт Грей, керуючий директор і відділу енергетики ініціативи Carbon Tracker. - Закриття вугільних станцій і заміна їх дешевшими альтернативами не тільки заощадить гроші споживачів і платників податків, але й може зіграти важливу роль в майбутньому відновленні економіки».

В рамках Паризької угоди 2015 року (угода Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, що регулює заходи щодо зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері з 2020 року) країни повинні утримати зростання глобальної середньої температури «набагато нижче» 2°C і «докласти зусиль» для обмеження зростання температури на 1,5°C. Міжурядова група експертів зі зміни клімату заявила, що для досягнення такої мети до 2030 року світове споживання вугілля має скоротитися на 80% нижче рівня 2010 року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Співак JJ (Джейджей), який представляв Австрію. Фото: Reuters
Австрія перемогла на Євробаченні-2025, Україна – дев'ята
1 хв на прочитання2 години тому
На Житомирщині запустили гігантський завод з переробки конопель. Фото: Міністерство економіки України
На Житомирщині запрацювало найбільше в Україні підприємство з переробки промислових конопель
2 хв на прочитання4 години тому
Фото: Максим Нікітін
Бісквітний рулет із повидлом нашвидкуруч — рецепт із розряду «гості на порозі»
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото: loda.gov.ua
Похибки глюкометра: коли цифри брешуть і як їх зрозуміти
3 хв на прочитання6 годин тому
Мольберт із живими квітами — креативна прикраса для вашого саду (ФОТО)
2 хв на прочитання11 годин тому
Міжнародний день вакцини проти ВІЛ: огляд сучасних розробок
4 хв на прочитання12 годин тому
Виявлено зв'язок між інгредієнтом популярних напоїв та ризиком раку крові - дослідження
3 хв на прочитанняВчора
У Саудівській Аравії відкрилася перша у світі клініка, де діагнози ставить штучний інтелект
4 хв на прочитанняВчора