Догори
Дати відгук

7 способів захистити здоров’я суглобів у міжсезоння

Настання осінніх холодів = захворювання суглобів. Як уникнути загострення артриту й артрозу в вогку погоду?

3 хв на прочитання14 Листопада 2022, 08:23
Поділитись:

Осінь приносить із собою холод та сезонні захворювання суглобів. Кістки ниють, коліна крутить, спину ломить… Раптом починають відчуватися суглоби, які раніше не відчувалися — наче в «лего» якась деталь почала випадати. Як допомогти суглобам? Про це розповідають у ЛШМД Гродного.

Існують дві дуже поширені хвороби, що завдають чимало неприємностей:

Артрит — запалення суглоба, спричинене інфекцією. Виникає та розвивається швидко. Може супроводжуватися набряклістю та гострим болем, а за відсутності правильного лікування набуває хронічної форми з нападами та тихішими періодами.

Артроз — процес руйнування хрящового суглоба, в результаті погіршується його рухливість та еластичність. Нерідко викликане судинними захворюваннями, які розвиваються при гіпертонії, варикозі, атеросклерозі, діабеті тощо.

Що відбувається у вогку погоду? Імунний захист організму слабшає, кровопостачання змінюється, обмінні процеси у суглобах порушуються, м'язи рефлекторно затискаються. Речовини, що зумовлюють міцність хряща, руйнуються швидше, ніж утворюються. Внаслідок цього суглоб не отримує належного харчування. Усе це створює передумови у розвиток і загострення запалення.

Як же підтримати суглоби?

Тримайте ноги в теплі

«Трисмай голову в холод, а ноги в теплі — проживеш довгий вік на землі». Тепле взуття – це необхідність восени та взимку, це особливо важливо для суглобів. Звичайно, не варто допускати переохолодження й інших частин тіла. Найкраще одягатися багатошарово — як капуста. Не варто вдягати рейтузи під штани, але якщо вони тонкі, то верхній одяг повинен закривати стегна і коліна.

Не падайте

Перші заморозки, калюжі, слизький асфальт. Один незграбний рух — і можна розтягнутися. Вибирайте взуття на рифленій підошві. Якщо бачите небезпечну ділянку дороги, постарайтеся бути уважними, рухайтеся обережно, ступаючи на всю стопу, не тримайте руки в кишенях — краще балансувати ними, розставивши в боки.

Тренуйте суглоби

Восени не дуже хочеться вибиратися на вулицю, що вже говорити про фізкультуру. Одне бажання — «залялькуватися» біля телевізора. Але якщо у вас є проблеми із суглобами, постарайтеся подолати цю лінь. Спеціальний комплекс фізичних вправ варто робити саме в цю пору року, тому що це підтримує рухову здатність. Річ у тім, що малорухливий спосіб життя послаблює м'язи, котрі підтримують суглоб і знімають із нього частину навантаження. До того ж при нестачі руху сповільнюється циркуляція крові й суглоб не отримує необхідного йому харчування.

Не перевантажуйте суглоби

Здавалося б, ця порада суперечить попередній, але ні: показане помірне та регулярне навантаження, а ось нові види спорту починати потрібно з великою обережністю, та й уникати різких рухів чи незвичного навантаження. Загалом, бережіть опорно-руховий апарат.

Тримайте вагу

Зайві кілограми дуже навантажують суглоби й ускладнюють їхню роботу. Тому постарайтеся не набирати багато за осінній та зимовий період, стежте за раціоном.

Замерз — зігрійся

Що робити, якщо ви сильно замерзли надворі? Вдома прийміть теплий, але не гарячий душ, аби зігрітися та розслабити м'язи. Можна також приймати теплу ванну з морською сіллю. На хворі суглоби можна нанести мазь, що зігріває, розтираючими рухами.

Підживіть суглоби

Восени можна приймати різні вітамінні комплекси та харчові добавки. До їх складу зазвичай входить глюкозамін, який є важливим компонентом у структурі суглобових хрящів. Він синтезується в організмі людини природним шляхом, але з віком здатність до синтезу суттєво знижується. Крім того, дуже позитивно впливають на стан суглобів жирні кислоти.

Також ми розповідали, як зігрітися при перебоях із опаленням.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання2 години тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання2 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитанняВчора
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитанняВчора