Догори
Дати відгук

6 листопада - найсумніший день у році: і ось чому

6 листопада у світі проводять Міжнародний день пам’яті тварин, загиблих від рук людини.

3 хв на прочитання3 години тому
ФОТО: pexels.com ФОТО: pexels.com
Поділитись:

Чотири лапи, хвіст і хутро. Або дві лапи, хвостик і дзьоб. За великим рахунком, це все, що відрізняє представника тваринного світа від людини. І дуже часто до цього переліку додається безумовна наявність гуманності у тварин, якої так гостро бракує людству. Як би дивно це не звучало.

6 листопада у світі проводять Міжнародний день пам’яті тварин, загиблих від рук людини. Сьогодні вшановують пам’ять "братів менших", як часто називають наших сусідів по планеті, що загинули через людські дії, а також приспаних у притулках тварин, які не дочекалися своїх господарів. Європейська конвенція по захисту домашніх тварин визначає за людиною моральний обов’язок перед тваринами. А за законами багатьох країн передбачена відповідальність за жорстоке ставлення до них, зокрема і в Україні.

Міжнародний день пам'яті тварин, загиблих від рук людини, був започаткований як спосіб привернути увагу суспільства до проблеми жорстокого ставлення до тварин і необхідності збереження біорізноманіття. Цей день нагадує про численні види тварин, які постраждали або навіть зникли через людську діяльність, включаючи браконьєрство, нелегальну торгівлю, масове винищення, експлуатацію в індустрії розваг та деградацію природного середовища.

Ідея створення такого дня виникла серед природоохоронних організацій і активістів, які прагнули наголосити на етичних та екологічних аспектах співіснування людини з природою. Вперше цей день відзначили на міжнародному рівні кілька десятиліть тому. Мета цього дня — не тільки згадати загиблих тварин, але й об'єднати зусилля всіх небайдужих людей у боротьбі проти жорстокості, з якою доводиться стикатися тваринам у всьому світі. Нині його відзначають у багатьох країнах різними заходами: маршами, виставками, лекціями, благодійними акціями та висадкою дерев на честь загиблих тварин.

Важливість Міжнародного дня пам'яті тварин полягає в необхідності привернення уваги до масштабів проблеми. За даними природоохоронних організацій, щороку через людську діяльність гине мільйони тварин. Це не лише жертви браконьєрства чи промислового рибальства, а й домашні улюбленці, які стали безпритульними або потрапили в жорстокі умови. Зараз, коли природні ресурси виснажуються, а екологічна ситуація стає дедалі складнішою, роль тварин у екосистемах набуває особливого значення, адже їх зникнення негативно впливає на баланс природи.

Окрему увагу в цей день приділяють освітній роботі з молоддю та закликають суспільство до більш відповідального ставлення до тварин. Школи та університети проводять лекції та майстер-класи, де розповідають про важливість захисту тварин. Також Міжнародний день пам'яті тварин стимулює людей підтримувати природоохоронні організації, приймати більш усвідомлені рішення щодо продуктів, які вони купують, та виступати проти будь-якої жорстокості до тварин.

Завдяки цьому дню світова спільнота об’єднується, щоб нагадати про важливість дбайливого ставлення до всіх живих істот і необхідність оберігати тих, хто не здатен захистити себе сам. Ось чому 6 листопада - найсумніший день у році. Він присвячений пам'яті тих, хто не здатен захиститися від нашої жорстокості.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
ФОТО: кажани / Домівка Врятованих Тварин
Відловити, щоб захистити: у Львові десятки кажанів "ломилися" до квартири
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне / pixabay.com
Мобільним операторам світло не вимикатимуть: уряд заборонив
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: Reuters
Як захистити природу: Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час конфліктів
1 хв на прочитання5 годин тому
ФОТО: Чорне море
Чорне море у небезпеці: що загрожує екосистемі водойми?
1 хв на прочитання5 годин тому
Хмарно з проясненням, сухо і тепло до +11-13: погода на 6 листопада
1 хв на прочитання6 годин тому
В Іспанії пройшла «повінь століття»: ось як країна відновлюється від наслідків стихії (ФОТО)
2 хв на прочитання13 годин тому
Садові хитрощі для просунутих дачників: як можна креативно використати старі речі (ФОТО)
3 хв на прочитання13 годин тому
За незаконний видобуток корисних копалин на мільйони гривень посадовець постане перед судом
1 хв на прочитанняВчора