Всесвітній день кардіолога: як спека впливає на серце

3 хв на прочитання06 Липня 2024, 09:15

Під час спекотних періодів серцеві напади частішають на 10-15%.

6 липня відзначають одне з найбільш значущих медичних свят - Всесвітній день кардіолога. Привітайте в цей день фахівців, які рятують життя людей, змушуючи їхні серця працювати чітко і злагоджено і подякуйте їм за таку важливу працю.

Рано чи пізно з кардіологом зустрічаються всі. За статистикою, близько 90% захворювань пов'язано зі станом і роботою серцево-судинної системи. Міжнародний день кардіолога покликаний звернути увагу на небезпеку серцево-судинних захворювань, одну з найпоширеніших причин смерті в світі. В Україні через них щороку помирає близько 500 тис.осіб. Ця цифра може бути меншою - якщо вчасно звернути увагу і почати лікувати захворювання, чим і займається лікар-кардіолог.

Кардіологія була відома вже у Стародавньому Єгипті, близько XVII ст. до н.е. Вчені знайшли документи лікаря того часу, який лікував серце. Великий прогрес у розвитку кардіології відбувся в епоху Відродження завдяки унікальним анатомічним дослідженням будови серця Леонардо да Вінчі, якими досі захоплюються лікарі. На початку XVII ст. англійський лікар Вільям Гарвей довів існування кровообігу та розрахував швидкість кровотоку. І тільки з початку XIX ст. кардіологія розвивається як самостійна практична дисципліна.

Літній період може бути часом відпочинку та насолоди для багатьох людей, однак він також супроводжується підвищеним ризиком серцевих захворювань. Спекотна погода, зневоднення, активніший спосіб життя та інші фактори можуть вплинути на серцево-судинну систему, збільшуючи ймовірність серцевих нападів та інших проблем із серцем.

Вплив високих температур на серце

Підвищення температури навколишнього середовища може суттєво вплинути на роботу серця. У спекотну погоду організм намагається охолодитися шляхом розширення кровоносних судин і збільшення кровотоку до шкіри, що може призвести до підвищення навантаження на серце. Це особливо небезпечно для людей із вже існуючими серцево-судинними захворюваннями.

Дослідження показують, що ризик серцевих нападів зростає під час екстремальних теплових хвиль. Згідно з даними Американської асоціації серця (AHA), кожне підвищення температури на 1°C підвищує ризик серцевого нападу на 2-3%. Також, дослідження, опубліковане в журналі "Circulation", вказує на те, що під час спекотних періодів серцеві напади частішають на 10-15%.

Зневоднення і його наслідки

Зневоднення є ще одним важливим фактором, що сприяє підвищенню ризику серцевих захворювань влітку. Недостатнє вживання рідини може призвести до згущення крові, що ускладнює роботу серця і збільшує ризик тромбозів. Дослідження показують, що зневоднення може підвищити ризик серцевих нападів на 30%.

Поради для зниження ризику

Щоб знизити ризик серцевих захворювань влітку, важливо дотримуватись наступних рекомендацій:

Основна мета цього дня — підвищення інформованості населення про небезпеку серцево-судинних захворювань, які на сьогодні є провідною причиною смерті у світі. Україна не є виключенням: щороку через хвороби серця та судин помирає біля півмільйона осіб.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: