5 питань, які повинна поставити мамологу кожна жінка

2 хв на прочитання13 Грудня 2020, 16:36

Статистика ВООЗ свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. За даними Інституту раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами

Модне слово check up, або просто, діагностика організму може врятувати життя. Онкологія може підкрадатися несподівано, і доходити до точки нповернення навіть без яскравих симптомів. Рак грудей - найпоширеніша з них.Проходити консультацію мамолога рекомендовано не рідше, ніж раз у півроку.

Які питання слід задати лікурю, отримавши результати обстеження?

1. Чи правда, що рак грудей молодшає?

З цієї причини важливо з моменту формування молочних залоз раз на рік проходити огляд у мамолога.

Крім того, якщо у родичок був виявлений рак грудей, то слід особливо уважно ставитися до свого здоров'я. Наприклад, якщо у матері в 45 років було виявлено захворювання, то її дочкам слід обов'язково регулярно відвідувати лікаря з 32-35 років. Також особливу увагу здоров'ю слід приділяти, якщо ви плануєте пластику грудей або проходите гормонозаместительную терапію.

2. Чи можна за зовнішніми ознаками якось визначити, що щось не так?

При певних симптомах необхідно негайно звернутися до лікаря. Якщо при огляді грудей ви виявили виразки на сосках, набряки, почервоніння, ущільнення, збільшення в розмірах однієї або двох молочних залоз, не відкладайте похід до мамолога. Крім того, в пахвовій області можуть збільшитися лімфовузли. Але пам'ятайте, що рак - тихе захворювання, і дуже часто його симптоми проявляються лише на важких стадіях.

3. Коли потрібно приходити на діагностику?

Кілька років тому лікарі рекомендували приходити на огляд з 5 по 10 день менструального циклу. Жінки, що приймають гормони або досягли менопаузи, могли приходити в будь-який день циклу. Насправді сучасне обладнання настільки просунулося вперед, що будь-які зміни в грудях можна помітити незалежно від дня циклу.

4. Якщо все-таки рак буде виявлений на ранній стадії, чи зможу я впоратися з хворобою?

Знову звернемося до статистики, згідно з якою 95% всіх випадків захворювання, виявленого на ранній стадії, були успішно вилікувані до повного одужання. Крім того, при своєчасному виявленні хвороби є всі шанси зберегти груди.

5. Що насправді викликає рак? Чи впливають на це харчування, пізні пологи, загар, тісна білизна?

Так, всі перелічені фактори негативно впливають на стан грудей. Сюди також можна додати зайву вагу, велика кількість абортів, ранній початок менструацій і, безумовно, стрес. У більшості пацієнток спостерігався систематичний стрес, пов'язаний з проблемами на роботі, в особистому житті або втратою близьких. Звучить банально, але себе потрібно берегти.

Підводячи підсумки, можна сказати, що головне - вчасно звертатися до мамолога, не нервувати і берегти себе. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: