Для більшості сучасних городян ранок починається зі звуку будильника та чашки чорної кави. Дієтологи неодноразово попереджали, що кава натще шкідлива і це вже привід для того, щоб підшукати здорове і не менш бадьоре джерело енергії. Розповімо про це.
Чорний чай у достатку містить теїн, який не тільки дарує бадьорість і легкість, але знижує почуття втоми, має більш тривалий ефект, завдяки чому концентрація уваги не знижується протягом години, як після вживання кави.
Зелений чай крім бадьорості насичує організм вітамінами та корисними речовинами, живить нервову систему та м’язи, підвищує стійкість організму до фізичних навантажень. Але ефект зеленого чаю минає хвилин через 40-50.
Тут головне нічого не переплутати, інакше ефект може бути протилежним. Багато тонізуючих настоїв завдяки відсутності кофеїну можна без страху вживати за наявності серцево-судинних захворювань.
Найбадьорішими є відвари звіробою, шипшини, лимонника китайського, кореня імбиру та меліси.
Мало чим поступається за бадьорістю каві, містить кофеїн, теофілін та теобромін. Висока розумова здатність після вживання цього напою зберігається протягом дня. Какао стимулює нервову систему, сприяє відновленню організму після важких фізнавантажень.
Крім бадьорості напій насичує організм вітамінами групи В та каротином, калієм та кальцієм, магнієм та натрієм, фосфором та залізом, міддю та селеном, цинком та марганцем. І це ще не повний список корисних речовин. Цикорій пробуджує всі системи організму, нормалізує роботу серця та судин та діє за принципом антидепресантів