За результатами дослідження, яке проводив російський «Левада-центр», у червні 75 % росіян підтримували дії армії, 20 % — не підтримували. Тільки в одній групі опитаних — молодь віком від 18 до 24 років — підтримка виявилася значно нижчою (55 % схвалювали, 36 % — засудили). Про це розповідає DW.
За словами керівника відділу соціально-культурних досліджень «Левада-центру» професора Олексія Левінсона, молодь хоч і меншою мірою підтримує дії РФ в Україні, проте не відчуває своєї відповідальності за те, що відбувається. Водночас старше покоління, серед якого найбільше шанувальників президента РФ Володимира Путіна та війни, таку відповідальність відчуває, зазначив експерт. Левінсон зазначив, що більшість росіян не мають уявлення про те, що відбувається в Україні, наприклад, про вбивства в Бучі.
«Вони знають про хоробрих російських солдатів, які допомагають братньому українському народу, приносять їм свободу від якихось «нацистів». Вони підтримують армію, бо думають, що на світлій стороні. Так, пропаганда робить свою справу на дуже високому професійному рівні, але, на мій погляд, росіяни думають: «Ми хороші, ми на стороні добра». Набагато простіше думати таким чином. Я не перекладав би всю відповідальність на пропаганду, це відповідальність усього суспільства», — каже Левінсон.
За словами експерта, для росіян те, що відбувається, є не війною, а конфліктом.
Щодо перспектив, то 50 % опитаних жителів РФ вважають, що ситуація в Україні може трансформуватися у військовий конфлікт між Росією та НАТО. Ще 34 % росіян думають, що Путін здатний першим натиснути «червону кнопку» у разі війни із Заходом, а половина опитаних боїться цього.
Також ми розповідали, що «наша русофобія досі недостатня»: як українці та росіяни ставляться одне до одного.