29-30 липня: пік метеорного дощу Південної Дельти-Аквариди

1 хв на прочитання29 Липня 2024, 19:50
Приблизно 10 відсотків метеорів у Дельта-Акваридах залишають стійкі сяючі сліди, завдяки чому їх набагато легше помітити. На фото: Дельта-Аквариди над Сіднеєм, 2022 рік

Сильний потік Південних дельта-Акварид сягає близько 20-25 метеорів на годину.

Цей метеорний дощ, що відкрив літній сезон «зоряних дощів» радуватиме спостерігачів до 19 серпня.

Південні дельта-Аквариди – це метеорний потік, що спостерігається щорічно з середини липня до середини серпня, який утворився при руйнуванні об'єкта, з якого створені сучасні комети Марсдені Крахта.

Астрономи обговорювали походження метеорного потоку Дельта-Акваріди, причому найвірогіднішим кандидатом вважається сонячна комета 96P/Machholz. 

За даними Королівської обсерваторії, його ширина становить близько 4 миль і йому потрібно трохи більше 5 років, щоби завершити оберт навколо Сонця.

Метеоритні дощі виникають, коли Земля проходить крізь потік пилу, залишений кометою. Частинки пилу менші за піщинки і утворюють яскраві смуги світла, коли вони випаровуються в атмосфері.

Дельта-Аквариди найкраще спостерігається в досвітні години вдалині від міської засвітки. Спостерігачі у Південній півкулі мають перевагу при спостереженнях, оскільки рідіант розташовується високо в небі в період піку активності.

Оскільки сяйво знаходиться над південним горизонтом, метеори в першу чергу будуть роздмухуватися до східного, північного, західного горизонтів. Буде видно небагато метеорів, що рухаються на південь, якщо вони не досить короткі.

А вже наступного місяця, 12-13 серпня, очікуємо на пік метеорного потоку Персеїд, який NASA назвала «найкращим метеорним дощем року», оскільки можна буде спостерігати до 100 метеорів на годину.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: