Щороку 23 липня відзначається Всесвітній день китів та дельфінів, який привертає увагу до важливості збереження цих величних морських створінь. Кити та дельфіни відіграють ключову роль у морській екосистемі, але, на жаль, вони стикаються з численними загрозами, які ставлять під загрозу їх існування.
Всесвітній день китів та дельфінів було засновано у 1986 році Міжнародною китобійною комісією. Цей день відзначається 23 липня, оскільки цього ж дня 1982 року члени Комісії проголосували за повну заборону комерційного китобійного промислу.
Згідно з даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) кількість мешканців Світового океану за останні 40 років скоротилася на 49%. Тому 23 липня вважається днем захисту не лише китів, але й усіх морських ссавців.
Особливою проблемою для існування морських ссавців є катастрофічне забруднення Світового океану пластиковими відходами. Це сміття вбиває величезну кількість птахів, морських ссавців та руйнує екосистему океану.
Тому сьогодні кожному з нас варто пам’ятати, що коли ми, не задумуючись викидаємо пластикові предмети, вони, потрапивши у океан, можуть призводити до загибелі його мешканців.
Цікаві факти про китів та дельфінів
Збереження китів та дельфінів є важливою справою для підтримки здоров'я наших океанів. Відзначаючи Всесвітній день китів та дельфінів, ми маємо пам'ятати про необхідність захисту цих унікальних створінь та вживати заходів для збереження їхніх популяцій.
Більше новин читайте на GreenPost.