20 квітня - Всеукраїнський день довкілля

2 хв на прочитання20 Квітня 2024, 10:30
Як видаватимуть інтегрований довкіллєвий дозвіл в Україні 

Це свято має на меті привернути увагу суспільства до проблем екології.

Всеукраїнський день довкілля відзначається в Україні щорічно з метою підвищення усвідомлення про важливість охорони природи та збереження навколишнього середовища. Це свято має на меті привернути увагу суспільства до проблем екології, розповісти про вплив людської діяльності на природу та відзначити досягнення в галузі охорони довкілля.

Під час Всеукраїнського дня довкілля можуть проводитися різноманітні заходи та акції, такі як прибирання територій від сміття, посадка дерев, екологічні лекції та семінари, конференції про екологічні питання, виставки та інші заходи, спрямовані на підвищення свідомості громадськості.

За даними Міністерства охорони довкілля, в Україні щорічно утворюється пів мільярда тонн відходів, понад 90% з них відправляють на звалища. При цьому сміттєпереробні заводи існують наразі лише на стадії проєктів. 

За минулий рік в Україні утворилося 462,4 млн тонн відходів: утилізували – 100,5 млн тонн, відправили на зберігання – 276 млн тонн. Зовсім невеликий обсяг відходів в Україні спалюють – в середньому 1-1,1 млн тонн за рік. В середньому один житель нашої країни щороку викидає від 200 до 300 кг побутового сміття.

Сортування сміття допомагає істотно знизити кількість шкідливих відходів. Наприклад, скло та консервні банки, які розкладаються сотні років, замість звалища можна відправити на повторну переробку (або хоча б просто складати в окремі пакети). В Україні практика сортування сміття поки що популярна лише на словах, але ніхто не заважає нам проявити трохи пильності, та не кидати у сміття акумулятори, ліки, батарейки та вироби, що містять ртуть (наприклад, старі ртутні градусники). Пункти прийому подібних відходів є у всіх великих містах, хоча правда й те, що влада неохоче інформує населення про місцезнаходження таких пунктів.

Також, українська природа є ще однією жертвою російської агресії. Війна вплинула кожний компонент довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт. Наслідки цього негативного впливу будуть довгостроковими та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер. За останніми скромними оцінками, збитки довкіллю становлять 1,35 трлн гривень Внаслідок нападу росії постраждали 20% природоохоронних територій України загальною площею близько мільйона гектарів.

У зоні ризику опинилися 2,9 млн гектарів Смарагдової мережі – територій, які потребують охорони на загальноєвропейському рівні. За словами екологів, ці території відіграють важливу роль у захисті біорізноманіття та збереження клімату. Смарагдова мережа захищає бурого ведмедя, чорного лелеку, рись, орлана-білохвоста та сотні інших видів тварин та рослин.

Більше новин читайте на GreenPost.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: