Догори
Дати відгук

16 липня у світі відзначають Всесвітній день змій

В європейській культурі змія є символом мудрості та знань і саме тому вона зображена на емблемі лікарів.

1 хв на прочитання16 Липня 2021, 10:30
16 липня у світі відзначають Всесвітній день змій 16 липня у світі відзначають Всесвітній день змій
Поділитись:

Змій у світі безліч, але не всі вони отруйні або небезпечні. Більшість із них бояться людей так само, як їх бояться люди. На Землі змії водяться практично всюди. Їх немає лише на деяких островах і на одному континенті — Антарктиді. 
Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про змій.

1. Змій можна зустріти практично у всьому світі, вони не живуть на північному та південному полюсі, а також їх немає в Новій Зеландії, Ісландії та Ірландії.

2. Згідно з легендою саме Святий Патрік вигнав усіх змій з острова. Та вчені обґрунтовують відсутність змій в Ірландії тим, що у період, коли змії розповсюджувались по землі ця територія вже була островом.

3. Чим тепліше тіло змії, тим швидше вона перетравлює свою здобич. Як правило, цей процес триває 3–4 дні, але дуже великі змії, такі як анаконда, можуть перетравлювати їжу до кількох тижнів.

4. Змії не можуть жувати їжу і тому змушені ковтати її повністю. Рот змії дуже пластичний, специфічна форма черепа та не суцільна нижня щелепа дають змогу проковтнути здобич яка може бути вдвічі більшою ніж сама змія.

5. У світі налічується понад три тисячі видів змій, з яких приблизно 750 є отруйними та понад 250 — можуть вбити людину лише одним укусом.

До слова, Івано-Франківщину атакують змії: троє дітей у реанімації.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.