Інсулін – гормон, який впливає на вуглеводний обмін і на те, як засвоюється глюкоза з їжі. Це провідник, без якого глюкоза не потрапить у клітини організму. Інсулін — єдиний гормон, що знижує рівень глюкози в крові, важлива ланка процесу утилізації глюкози в організмі. Порушення секреції інсуліну викликає діабет 1-го типу, а деформація механізму впливу гормону на тканини – діабет 2-го типу.
Кількість хворих
Зараз у всьому світі від діабету страждає близько 422 мільйонів осіб у віці від 20 до 79 років. При цьому приблизно 50% з них не знають про захворювання.
Крім того, за даними статистичних досліджень, кожні 10-15 років кількість діабетиків подвоюється. Особливо швидко поширеність діабету зростає в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Переважна більшість випадків цього захворювання належить до діабету другого типу.
Обізнаність про хворобу та летальність від захворювання
Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і Всесвітньою організацією охорони здоров'я 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі.
Завдячуючи діяльності IDF Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом охоплює мільйони людей по всьому світу і об'єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення.
Відомо, що загальний ризик смерті серед людей, хворих на діабет, як мінімум вдвічі більший за людей того ж віку, які не хворіють на діабет. 6,2% cмертей у світі пов’язано з діабетом. Зниження кровотоку через уражені судини в поєднанні з ураженням нервових закінчень значно підвищує ризик виникнення виразок на ногах, їх інфікування та в кінцевому результаті – ампутації.
Ураження сітківки очей – діабетична ретинопатія виникає внаслідок ураження дрібних кровоносних судин та є причиною 1% випадків сліпоти.
Загальні скарги:
Ціла низка недорогих заходів може допомогти людям, у яких діагностований діабет, успішно справлятися зі своєю недугою. До цих заходів належать:
Якщо проаналізувати свій розпорядок дня, шкідливі звички, харчування, фізичну активність, внести у звичний спосіб життя зміни, то запобігти розвитку хвороби цілком можливо.
Для мінімізації ризику ви можете: