Догори
Дати відгук

10 простих продуктів, які допоможуть позбутися запорів  

Yамагайтеся пити більше води та отримувати більше клітковини

2 хв на прочитання29 Вересня 2022, 19:55
Поділитись:

На жаль, організм не завжди може самостійно з легкістю позбутися відходів. Тому часом доводиться вдаватися до проносних. Подібний ефект мають і деякі продукти.

За словами магістра медицини, доктора медичних наук Сідней Грін, запор може виникати через нестачу рідини в організмі. Крім того, часті запори бувають пов'язані з відсутністю фізичної активності, споживанням у великих кількостях продуктів із високим вмістом жирів та ультраоброблених продуктів.

Щоб запобігти запори, намагайтеся пити більше води та отримувати більше клітковини. З останнім допоможуть такі продукти.

Насіння чіа. У поєднанні з помірною кількістю рідини вони полегшать процес рятування організму від відходів.

Малина. У звіті Medical News Today говориться, що завдяки цій ягоді ви зможете позбутися запорів і покращити травлення.

Молоте насіння льону. Дослідження 2018 року показало, що у людей з діабетом другого типу симптоми запору після печива з насінням льону покращали. Пояснюється це тим, що цей продукт знижує рівень глюкози в крові та спрощує процес травлення.

Квасоля. Вона вважається чудовим джерелом клітковини, яка ефективна при запорах. Про це говорить дієтолог та генеральний директор NY Nutrition Group Ліза Московіць.

Кіноа. В одній чашці цього продукту міститься більше 11 г харчових волокон (клітковини). До того ж цей продукт вас ще й добре наситить.

Чорнослив. Дослідження показують, що він дозволяє полегшити симптоми запору, покращити та прискорити вихід стільця. Також чорнослив - це натуральне проносне, оскільки до його складу входить сорбіт.

Авокадо. Ранковий тост з авокадо забезпечує організм магнієм, сорбітом і клітковиною (причому і розчинною, і нерозчинною), що допоможе у боротьбі із запорами.

Листова зелень. До її складу входить як клітковина, так і магній. Обидві речовини допомагають при запорах.

Йогурт. Для полегшення запорів можуть бути корисними пробіотики, або живі бактерії. Вся справа в тому, що вони покращують роботу травної системи та підтримують баланс у шлунку.

Овес. Завдяки цьому продукту ви легко отримаєте більше клітковини.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.