У 2021/2022 навчальному році освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується із дотриманням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря № 4, постановою Кабінету Міністрів № 1236, а також Рекомендацій щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти.
Освітній процес у школах розпочинається у День знань – 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.
Про це та інше йдеться у листі-роз’ясненні МОН керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам закладів загальної середньої освіти щодо початку 2021/2022 навчального року.
Сьогодні постійна комісія з питань ТЕБ та НС ухвалила рішення та ввела низку заборон, що допоможуть увійти закладам освіти у навчальний процес із мінімальними ризиками розповсюдження коронавірусу. Про це пише перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Він зазначив, що з 1 вересня у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти незалежно від форм власності, та інклюзивно-ресурсних центрах діятиме низка заборон залежно від рівня епідеміологічної безпеки.
Заборони для «зеленого» рівня:
Заборони для «жовтого» та «помаранчевого» рівнів:
Освітній процес буде організовано у змішаному форматі (дистанційно та в закладі освіти), якщо кількість учнів/студентів перевищує проектну потужність закладу
Заборони для «червоного» рівня:
За умови наявності більш як у 80% персоналу закладу документа про повний курс вакцинації.
Зазначається, що батьківські консультації/збори мають проводитися в онлайн режимі при всіх рівнях епідеміологічної безпеки.
Нагадаємо за яких умов школа має перейти на дистанційне навчання.