Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Блоги
  • Мінекоенерго виявилося нездатним вирішувати екологічні проблеми  

Мінекоенерго виявилося нездатним вирішувати екологічні проблеми  

2 хв на прочитання13 Травня 2020, 12:54 1409
Поділитись:

Важливість якості довкілля, окрім мешканців промислових міст, відчули у квітні-травні як ніколи і кияни. Багато накопичених проблем у цій сфері по всій країні. На жаль, за поточний рік вони лише загострились.

Крім того, маємо хибну помилку Уряду Олексія Гончарука  – поєднання функції секторального Міністерства у сфері енергетики з міжсекторальним у сфері захисту довкілля, запобігання забрудненню і збереження ресурсів Мінприроди.

І в теорії, і на практиці Мінекоенерго не здатне забезпечити ані реалізацію екологічної політики, ані наскрізний зв’язок між іншими секторальними міністерствами з цього питання.

У Міністерства, яке реалізує функції державного управління в енергетичній галузі, теми довкілля завжди будуть другорядними, а точніше сказати – зайвими.

Саме такій стан справ всі спостерігаємо з вересня 2019 року.

Як приклад – не виконання Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року». Згідно з цим Законом, Кабмін до жовтня 2019 року повинен був розробити та затвердити Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища до 2025 року (НПД).

Цей документ по суті мав стати «дорожньою картою» із досягнення визначених Законом стратегічних цілей з показниками їх досягнення.

У НПД чітко визначаються відповідальні виконавці, терміни виконання і обсяги фінансування конкретних природоохоронних заходів загальнодержавного значення.

Проект НПД був розроблений ще Мінприроди і оприлюднений на сайті Міністерства.

Підтримка розробки була надана ЄС. Над НПД працювали сотні (!) держслужбовців, європейських і національних експертів, представників громадських організацій. Але після злиття Мінприроди з Мінекоенерго – дороговказ лишився «під сукном». Жодних рухів в напрямку подальшої роботи. І таких прикладів можна навести ще багато. Але цей, коли профільне Міністерство порушує базовий Закон, що стосується основних засад державної політики у його сфері, демонструє реальний стан глибокої кризи в системі упрвління.

Питання об'єднання міністерств неодноразово розглядалось на засіданнях Громадської ради як нонсенс з точки зору належного врядування.

Останнє звернення Громадської ради з проханням розглянути питання реорганізації Мінекоенерго в два окремих міністерства, – у сфері екологічної політики і природних ресурсів та у сфері енергетики разом з обґрунтуванням необхідності прийняття такого рішення було надіслано 5 березня на адресу Верховної Ради, Кабміну та Офісу Президента України.

Чекаємо на підтримку #EкоКомітет, #Кабмін та усіх від кого залежить прийняття цього розумного рішення в інтересах громадян України і наших майбутніх поколінь.

Більше з GreenPost
Саудівська Аравія очолить Комісію зі становища жінок ООН 
Саудівська Аравія очолить Комісію зі становища жінок ООН 
1 хв на прочитання58 хвилин тому
Самовільно рубали дерева
На Рівненщині затримали злочиців, які самовільно зрубали деревини на майже 90 тис. грн
1 хв на прочитання2 години тому
Як діяти, коли горить ліс і торф
На Полтавщині вигоріли майже 300 га сухостою: як діяти у разі лісових, степових та торф’яних пожеж
1 хв на прочитання2 години тому
Органічне землеробство принципи вирощування Без хімікатів
Органічне землеробство: принципи вирощування, плюси й мінуси такого господарства
2 хв на прочитання3 години тому
День бур'янів: чи такий страшний бурʼян, як його малюють?
4 хв на прочитання4 години тому
Новий регламент ЄС щодо упаковки PPWR: багаторазове пакування, заборона на деякі види пластику та мінімізація плівки
2 хв на прочитання5 годин тому
Розваги на джипах, квадроциклах та багі у заповідниках можуть заборонити законом: деталі
1 хв на прочитання5 годин тому
Рецепт смачного сніданку з лаваша : він точно здивує вас своєю простотою приготування
1 хв на прочитання6 годин тому