В НПП «Тузлівські лимани» багато видів птахів, понад 260. Серед них є звичайні, які поширені всюди на території Українського Причорномор'я. Браконьєри та їхні адвокати часто пишуть маячню, про те що шакалів у нашому нацпарку дуже багато, вони вже з’їли всіх птахів і потрібно їх, шакалів, стріляти. Але не знаючи елементарних закономірностей, не маючи уяви про елементарні процеси в екосистемах, про взаємозв’язки та гнучку систему хижаків, їхніх потенційних жертв у природі, ці злодії не можуть заспокоїться та перешкоджають адміністрації нацпарку за всіма фронтами https://www.facebook.com/rusevivan/posts/1377388715780550.
А картина у природі, де мешкають шакали, насправді така: ось, вранці, на Тузлівської Амазонії, біля тропи шакалів і борсуків, ви, в будь-яку пору року, можете побачити або почути фазанів. Першим із заростей зазвичай виходить самець. Він оглядається і зве самочок. Спочатку виходить одна, потім друга, потім третя… Вони активно шукають їжу під мушлями, або під пісочком. Тут, у нас у нацпарку, є багато різних видів диких рослин, які продукують смачне насіння для птахів. Як і у всіх представників курячих, репродуктивний період у фазанів триває з березня до червня.
Після зими на початку весни велика зграя, в якій проживають птахи, розпадається на сімейні комуни, а далі — по парочкам. Самці патрулюють свою територію на площі в десятки гектарів із нестямними криками, закликаючи жіночу особину. Зазивання самок відбувається з витягнутою шиєю, розпушеним хвостом. Самець токує в різному звуковому діапазоні. Батьківські почуття самця закінчуються рівно в той момент, як відкладена кладка. Далі самка протягом 28 днів висиджує яйця одна.
В нацпарку, тільки на Кордоні «Тузлівська Амазонія» мешкає приблизно 50 фазанів.