Екологічні ігри для дітей
Сьогодні поговоримо про ігри. Вони є одним із цікавих способів прищепити екознання дітям.
Чи хочете, щоб ваші діти стали екологічно-свідомими, але не знаєте, як ліпше подавати екологічні знання?
Адже для батьків, вихователів і вчителів важливо не лише розповідати дітям про екологічні проблеми та способи їх розв'язання, а й зацікавити дітлахів збереженням довкілля.
Звісно, екозаняття мають проводитися доступною для дітей мовою, без використання наукових термінів.
Натомість треба шукати зрозумілі діткам синоніми цих слів, а також влаштовувати ігри.
Серед них:
✅ Гра зі сортування відходів "Який це вид сміття"?
Діти бачать на столі різноманітні відходи (пластик, папір, метал тощо), які ви підготували заздалегідь. Завдання полягає у тому, щоб дитина визначила, до якого типу сміття належать предмети та поклала їх до відповідного паперового мініконтейнера.
За правильні відповіді дітлахи отримують картонні медальки.
✅ Гра "Чим замінити шкідливі для природи речі"?
Ви розкладаєте на поверхні одноразові побутові речі та екоальтернативи цим предметам. Гра полягає у тому, щоб діти знайшли пару до кожної речі (наприклад, поліетиленовий пакет – екоторбинка чи багаторазовий мішечок).
За кожну правильну пару дітки отримують корисні смаколики.
✅ Гра “Природні асоціації”
Ви кажете дітям, що мета гри – добирати тільки ті слова, які тою чи іншою мірою пов'язані з природою. Наприклад, кажемо ліс, а дитина додає – білка, далі хтось скаже горіх, відтак дерево тощо. Якщо дитина вагається й не може дібрати потрібне слово, зробіть підказку на першу літеру.
Гра триває десять кіл.
Ідей для таких ігор може бути безліч. Гадаємо вони добре доповнять ваші екоуроки та зможуть розбудити у дітях цікавість до екологічної теми :(