Держпродспоживслужба розпочала контроль за змістом реклами вакансій

2 хв на прочитання7 годин тому

З 8 травня 2025 року Держпродспоживслужба розпочала новий напрям роботи — контроль за змістом реклами вакансій. Це передбачено Законом №3992-IX, який надає нашій службі повноваження здійснювати нагляд за дотриманням законодавства про рекламу, зокрема в частині оголошень про прийом на роботу.

Основна мета — виявлення дискримінаційних формулювань, недостовірної інформації та інших порушень трудових прав громадян. Вакансії повинні бути справедливими та прозорими, без дискримінації за віком, статтю, станом здоров’я, расою чи будь-якими іншими ознаками, які не мають відношення до виконання посадових обов’язків.

Також наша служба контролюватиме, щоб у текстах оголошень не було заплутаних або неправдивих формулювань, які можуть ввести шукачів у оману. Ми вже почали активну роботу з моніторингу рекламних оголошень у засобах масової інформації, інтернет-ресурсах та на офіційних платформах з працевлаштування.

Що робити у разі виявлення порушень?

Якщо ви побачили оголошення про вакансію, що містить ознаки дискримінації або неправдивої інформації — зафіксуйте його (зробіть фото чи скріншот) і зверніться до територіального управління Держпродспоживслужби у вашій області. Наші спеціалісти розглянуть звернення і вживатимуть відповідних заходів.

Що потрібно знати роботодавцям?

Останнім часом зростає інтерес до теми змісту вакансій з боку медіа та громадськості. Це свідчить про необхідність чітких та зрозумілих правил. Нагадаємо, що відповідно до статті 24¹ Закону України "Про рекламу", оголошення про вакансії не можуть містити дискримінаційних вимог.

Зокрема, заборонено вказувати обмеження за такими ознаками:

Роботодавці повинні формулювати вимоги до кандидатів виключно на основі професійних навичок та компетенцій. Наявність дискримінаційних формулювань у вакансіях може призвести до штрафів та інших правових наслідків.

Держпродспоживслужба закликає всіх роботодавців перевірити свої шаблони вакансій і переконатися, що вони відповідають чинному законодавству. Формування прозорого, справедливого та недискримінаційного ринку праці — наша спільна мета.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: