Тим, хто має імпланти, коронки або інші стоматологічні конструкції обов'язково потрібен іригатор. Це важливо, тому що під ясною може накопичуватися наліт, пояснює «Стоматологія по-простому».
Імплант встановлюється врівень із кістковою тканиною, видима частина зуба (коронка) — це «верхівка айсберга», є ще трансяснева частина (від видимої частини зуба до імплантата). Ця довжина — не зуб, а штучна основа, до якої ясна не приростає, як до зуба. Фактично це триміліметрова кишеня. Якщо основа цирконієва — це добре, тому що до неї слизова оболонка адаптується краще, ніж до титану.
З титаном або з металокерамікою справи гірші. Якщо не прочищати це з'єднання, наліт накопичуватиметься, а ясна в цей час прогинатиметься і просідатиме. Тим часом пацієнт нічого не відчуває, його нічого не турбує. Але якщо з цим нічого не робити, це неминуче призведе до прогресуючого зменшення кісткової тканини.
Коли робили тільки металеві або металокерамічні коронки, у них у всіх був край, що нависає, тобто перехід коронки в зуб не був рівним. Коли таке є — у цьому переході, у кутку, завжди накопичується зубний наліт, запалюється ясна, з'являється запах.
Іригатор потрібен, щоб уникнути подібних проблем. Помилково думати, що імплантат звільнить вас від щоденної гігієни. За ним також потрібно доглядати, регулярно приходити на чистку, й обов'язково попереджати лікаря про імплантати. Коли робиться профгігієна, навколо імплантату працювати потрібно делікатніше, використовуючи спеціальні ультразвукові насадки.
Користуватися іригатором потрібно щодня, після чищення зубів. Існує спеціальний розчин для іригаторів, але підійде навіть звичайна тепла вода. Заведіть удома іригатор, тим більше що зараз великий вибір. І ваші зуби вам подякують.
Також ми писали про болі у спині через проблеми з щелепою: стоматологи розповідають, як це можливо.