Що робити, якщо з електрикою перебої — наприклад, чи можна для живлення квартири електрикою десь встановити бензиновий генератор? Хоч і проблематично, але можна, розповідає «Рубрика».
Його важливо встановлювати в окремому приміщенні, яке добре вентилюється, тому що двигун під час роботи виділяє токсичний чадний газ.
Варіанти:
На заскленому балконі генератор краще не встановлювати взагалі.
Варто подбати і про запас палива. Невеликий пристрій з потужністю до 3 кВт буде споживати близько 1 л палива на годину. Більш потужний електрогенератор, який дозволить пережити блекаут майже без обмежень — 1,75 л.
Є двопаливні моделі, які можуть працювати на простому бензині, зрідженому газі або природному газі, але коштують вони значно дорожче.
Мінуси електрогенераторів для використання у багатоповерхівках:
Крім того, мешканцям квартир з електроплитами, щоб мати можливість щось приготувати «в темряві», потрібно не забути придбати похідні газовий пальник або міні-плиту, які працюють від балонів із газом. Одного балона зазвичай вистачає на дві години безперервного горіння. Також стане у пригоді сухе пальне — паливо, відоме в побуті під назвою «сухий спирт», яким зазвичай користуються туристи. Борщ на велику родину ви на ньому, звичайно, не зварите, але хоча б закип'ятите воду для чаю чи вермішелі швидкого приготування.
Подбайте про те, щоб удома з'явилися мобільні зарядки на сонячних батареях. Є моделі, які працюють тільки від сонця або з акумулятором, який може накопичувати енергію. Вони призначені для заряджання смартфонів, ноутбуків, павербанків. Якщо в комплекті йдуть батареї, тоді можна користуватися для живлення світильника, нічника, лампочки, заряджати малопотужні пристрої. Також є моделі з вбудованим ліхтариком.
Зробіть запаси батарейок, ліхтариків, свічок і сірників. Також якщо не буде електрики, то не буде й підкачки води. На цей випадок варто запастися бутлями з водою й слідкувати, щоб вони були повні.
Також ми розповідали, як безпечно зберігати вдома пальне для генератора: практичні поради.