Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило про початок автоматизованого процесу передачі даних про якість атмосферного повітря з серверів Міністерства в систему індексу якості повітря Європейського екологічного агентства.
"Для розрахунку індексу якості повітря використовуються дані концентрацій озону, діоксиду сірки, діоксиду азоту, зважених часток пилу діаметром менше 10 та 2,5 мкм, що передаються кожну годину з семи автоматизованих постів Донецької обласної державної адміністрації. Розпочали з постів Донецької області саме тому, що ці пости відповідають вимогам директиви ЄС про якість атмосферного повітря", - ідеться у повідомленні відомства.
Найближчим часом планується підключення до передачі даних Київської та Дніпропетровської областей.
Як зазначають у відновленому Мінприроди, організація процесу передачі даних стала можлива завдяки спільним зусиллям міністерства, Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністарції та проекту ENI SEIS II East, який реалізується Європейським екологічним агентством для шістьох країн Східного партнерства за фінансової підтримки Європейського Союзу.
У відомстві зазначають, що Україна стала другою країною Східного партнерства після Грузії, яка змогла забезпечити всі технічні вимоги для організації процесу передачі даних.
"Очікуємо, що інші області поступово будуть приєднуватися до цього процесу по мірі створення систем моніторингу відповідно до вимог Директиви 2008/50 / ЄС Європейського Парламенту та Ради від 21 травня 2008 року про якість атмосферного повітря та чистіше повітря для Європи", - вказують у Мінприроди.
Відомо, Україна збирається скоротити викиди парникових газів до 2030 року. Оновлений національно-визначений внесок має окреслити амбітний рівень скорочення викидів парникових газів до 2030 року та враховувати цілі сталого розвитку ООН.
Нагадаємо, близько половини жителів Землі дихають забрудненим повітрям