Учені з американського Університету Мері Хардін-Бейлор, за результатами досліджень, зробили висновок, що заняття плаванням позитивно впливають на когнітивні функції мозку, поліпшують пам'ять, а також імунну реакцію і настрій людини. Про це йдеться в статті видання The Conversation, опублікованій 27 липня.
Уточнюється, що експеримент проводився на лабораторних мишах, так як їх генетична і анатомічна модель порівнянна з людською: кожен день тварини плавали приблизно по годині, після чого звірків запускали в лабіринт, де їм належало виконати вправу на пам'ять.
Через сім днів подібного роду тренувань в піддослідних щурів були відзначені поліпшення короткочасної і довготривалої пам'яті, так як поступово тварини здійснювали все менше і менше помилок у міру проходження лабіринту.
Таким чином, були висунуто припущення про те, що плавання сприяє гальмуванню запальних процесів в гіпокампі, а також перешкоджає загибелі клітин. Паралельно зменшуються когнітивні наслідки старіння.
Крім того, заняття плаванням допомагають відновити пошкодження, пов'язані зі стресом, а також налагодити нейронні зв'язки в мозку.
Відзначається, що за ефективністю плавання перевершує такі види фізичної активності, як їзда на велосипеді і біг.
Нагадаємо, що вчені знайшли в організмі людини жир, який захищає мозок від руйнування.