У Подільському зоопарку вирощують їстівні каштани. Побачити дерево можна поряд із вольєром для бізона американського. Про це йдеться на фейсбук-сторінці зоопарку.
"Його плоди, невеличкі темні горішки, справді вживають у їжу. Вони дуже поживні, оскільки багаті на білок, незамінні амінокислоти і вуглеводи. А ще вони є джерелом калію, який так необхідний для нормальної роботи серця", — йдеться у дописі.
Як зазначають у зоопарку, їсти їх можна сирими, вареними, смаженими і навіть підкопченими.
Плід цього дерева використовують у:
Дерево каштану їстівного може сягати 20-35 метрів заввишки. Відрізнити його можна за формою листя. Велике, до 25 см завдовжки, довгасто—еліптичне або ланцетне, часто із серпоподібними зубцями.
Плоди цього дерева, як і поширеного в Україні каштана кінського, горіхи в колючій оболонці. Розмір цих плодів значно менший від каштанів кінських. Горіхи каштана їстівного мають високу харчову цінність та багатий хімічний склад.
Для бджіл жіночі квітки каштана є джерелом нектару, а чоловічі – джерелом пилку. Втім, мед, отриманий з цих рослин, доволі рідкий і може мати гіркуватий присмак, тому не дуже популярний.